Niemal cała Hiszpania żyje dziś głównie madryckim finałem Ligi Mistrzów, który odbędzie się dziś o godzinie 20:45 w Lizbonie. Temu wydarzeniu oczywiście poświęcone są okładki Marki i Asa, jak i również katalońskiego Mundo Deportivo. Dziennikarze Sportu żyją dziś trzema hipotetycznymi transferami Barcelony.

„DZIŚ NADEJDZIE PRAWDA” - tak tytułuje swoją okładkę Marca, opisując to, co będzie miało miejsce o godzinie 20:45 w Lizbonie. Dziennik dodaje, że będzie to „walka 111 lat”. Piłkarze obu drużyn mają stoczyć dziś jedną z największych wojen, by przesądzić, kto rządzi w Europie. Do tego po obu strona okładki widzimy kilka słów Ancelottiego i Simeone z konferencji prasowej. Dziennikarze wychwycili słowa Włocha, który mówił, że „cały rok marzyliśmy o tym finale”. Z kolei cytat Cholo na dziś: „Ta drużyna poprzez grę pokazuje to, co czuję ja”.

„DERBY DWÓCH WIEKÓW”, grzmi z okładki As. Dziennik opisuje okoliczności dzisiejszego finału: „Real i Atletico walczą o la Décimę i la Primerę. Pod tytułem wiadomość z treningów obu drużyn o tym, że Cristiano, Benezema, Pepe, Arda i Costa trenowali na pełnych obrotach. Oczywiście nie mogło się obyć bez słów trenerów. „Jeśli zagramy jak w Monachium, możemy wygrać”, cytuje Ancelottiego As. „Mamy Ligę, ale oni są najlepszą drużyną świata”, mówił Cholo Simeone. Na samym dole informacja o zainteresowaniu Barcelony Juanem Matą, który rzekomo bardzo podoba się Luisowi Enrique. Obok słowa Jensona Buttona na temat Fernando Alonso: „To byłoby wielkie wyzwanie, mieć Alonso jako kolegę”.

„CZERWONO-BIAŁY FINAŁ”, pisze na okładce Mundo Deportivo. „Atleti Cholo poszukuje swojej pierwszej Ligi Mistrzów przeciwko Realowi z obsesją la Décimy. MD podaje, że zagra Cristiano, występ Benzemy jest wątpliwy, a Pepego wykluczony. Simeone nie ujawnił, czy Diego Costa i Arda będą na dziś gotowi. Dodatkowo możemy również poczytać o zainteresowaniu Barcelony Claudio Bravo. Bramkarz Realu Sociedad miałby być drugim, obok Marca-André tera Stegena, bramkarzem sprowadzonym tego lata na Camp Nou. Dziennik dodaje również, że w obliczu oficjalnych przenosin Davida Luzia do PSG, otwierają się drzwi na transfery Marquinhosa i Thiago Silvy.

„TRZY TRANSFERY”, brzmi okładka Sportu w dzień finału Ligi Mistrzów. Mowa tu o Koke, Claudio Bravo i Mathieu. Jeżei chodzi o transfer zawodnika Atleti, to włodarze obu klubów mieli rozmawiać o tym przy okazji ostatniego meczu na Camp Nou. Agent Bravo rozmawiał już podobno z Zubizarretą, zaś jeżeli chodzi o Francuza, to Barceloną odnowiła z nim kontakty. Nad głównym, transferowym motywem, mamy informację o dzisiejszym finale. „LA DÉCIMA LUB LA PRIMERA” - tak opisuje finał Sport. Pod tytułem informacja o absencjach Pepego i Benzemy oraz cudownym wyzdrowieniu Diego Costy. Na samym dole okładki możemy dowiedzieć się, że Luis Enrique spotkał się ze Terem Stegenem, a Cesc - jeżeli miałby odejść - to tylko do Arsenalu.
Komentarze (15)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj się