Menu
/ RealMadryt.pl

Okładki po weekendzie

Co słychać w hiszpańskiej prasie?

Choć już jutro drużyna Carlo Ancelottiego zmierzy się w rewanżu z Bayernem, po weekendzie madrycka prasa skupia się przede wszystkim na milowym kroku Atlético w drodze po mistrzostwo. Katalończycy, co zrozumiałe, główną uwagę poświęcają remontadzie Barcelony, która była tłem dla oddania hołdu Tito Vilanovie.

„Główka na wagę mistrzostwa” – Drugi najbardziej poczytny dziennik sportowy w Madrycie jest coraz bardziej przekonany o możliwym ostatecznym triumfie w lidze drużyny Diego Simeone. Dziennikarze Asa podkreślają, że niezwykle ważna bramka Raúla Garcíi w meczu z Valencią była już siódmym trafieniem pomocnika w obecnym sezonie, a Atlético dzieli od mistrzostwa tylko sześć punktów. Na okładce możemy przeczytać również, że „Monachium już płonie”, a Thomas Müller zwraca się z bezpośrednim przekazem do kibiców mistrza Niemiec: „Potrzebujemy waszego wsparcia. Po meczu możecie nas rozszarpać”. Na dole strony krótka wzmianka o remonadzie Barcelony, która „zaczęła smutna”, lecz ostatecznie „zakończyła wściekła”. Odnośnie drużyny Gerardo Martino możemy jeszcze dowiedzieć się, że Dani Alves po tym jak rzucono w jego kierunku bananem... postanowił go zjeść.

„Pachnie mistrzostwem” –– Największa gazeta sportowa w Hiszpanii również skupia się na olbrzymim kroku w stronę wygrania Primera División przez zespół Atlético. Marca podkreśla, że Los Colchoneros rozgrywają najlepszy sezon w historii i pędzą niczym na motocyklu w kierunku Londynu. Real w obu madryckich dziennikach dzisiaj na drugim planie. „Bayern boi się huku rakiet. Bawarczycy zastanawiają się, jak zatrzymać Cristiano i Bale'a”, piszą redaktorzy gazety, zaznaczając, że Królewscy według bukmacherów są faworytem w walce o awans do finału w Lizbonie. Co prawda Blancos jeszcze nigdy nie wygrali w Monachium, jednak gdyby jutro powtórzył się którykolwiek z wyników z poprzednich siedmiu wyjazdowych meczów z Bawarczykami, podopieczni Ancelottiego cieszyliby się z wyeliminowania mistrza Niemiec.

„Dedykacja dla Tito” – Kataloński Sport pisze o remontadzie, do której drużynę Gerardo Martino popchnął duch Tito Vilanovy. Dziennik wspomina o minucie ciszy, która była bardzo poruszająca i u niektórych zawodników wywołała łzy. Dopiero gdzieś na dalszym planie można przeczytać o niezwykle ważnym dla losów ligi zwycięstwie Atlético i o tym, że Ancelotti ma obsesję na punkcie triumfu w Champions League. Mamy również wzmiankę o tym, że Mourinho sprawił, iż w Premier League emocji nie zabraknie do ostatniej kolejki.

„Dla Tito” – Chyba tak będzie brzmiało najlepiej tłumaczenie tytułu z okładki Mundo Deportivo. Katalońska gazeta pisze, że Barcelona ostatecznie potrafiła przezwyciężyć emocjonalny szok i koniec końców zdołała pokonać Villarreal. Na Camp Nou Tito Vilanovę pożegnały 53 tysiące fanów. Msza za zmarłego byłego szkoleniowca Blaugrany odbędzie się w Katedrze św. Eulalii dziś o godzinie 20.00. Podobnie jak w Sporcie, możemy przeczytać również napomknienia o chęci Ancelottiego na zdobycie Décimy i triumfie Atleti na Mestalla.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!