Menu
Banan / marca.com

Ancelotti: Zasługujemy na grę w finale

Carlo dla oficjalnego magazynu Ligi Mistrzów

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Postęp drużyny
– Jesteśmy dużo lepsi niż na początku sezonu. Zespół dysponuje wielkim potencjałem ofensywnym i piłkarzami prezentującymi wysoką jakość. Robimy wszystko, by w pełni z tego korzystać. W tej chwili jesteśmy dobrze zdefiniowaną ekipą i rozgrywamy dobre mecze. Potrafimy być bardzo skuteczni z przodu.

Ustawienie 4-3-3
– Taka taktyka pozwala nam wykorzystać w idealny sposób charakterystykę naszych piłkarzy w ataku. Gramy skrzydłami i mamy obrońców, którzy często włączają się w akcje ofensywne. To wszystko nie jest jedynie kwestią indywidualnych możliwości. Chodzi o kolektyw. System jest przystosowany do poszczególnych cech zawodników. Z przodu mamy takich graczy jak Bale czy Cristiano i staramy się nimi posługiwać w jak najlepszy sposób. Pozycję media punta czasami zajmuje Benzema, który cofa się po piłkę, a czasami wyręczają go Modrić, Isco czy Di María.

Real Madryt nie zadowoli się jedynie Pucharem Króla
– Musimy starać się o triumf w jeszcze jakichś innych rozgrywkach. Nieważne, czy będzie to liga czy Liga Mistrzów.

Najlepsze wspomnienie
– Najlepsze spotkanie w tym sezonie to wyjazdowa potyczka z Schalke. Wygraliśmy z łatwością i pokazaliśmy świetny futbol. Na tym etapie rozgrywek najważniejsza jest psychika. To rzecz istotniejsza niż taktyka. Musisz mieć silną wiarę w swoje umiejętności, by móc dać z siebie maksimum i dotrzeć do finału.

Czwarty kolejny półfinał
– Jeśli w odpowiedni sposób wyciągniemy wnioski z poprzednich niepowodzeń, może nam to pomóc znaleźć dodatkową motywację, która sprawi, że będziemy jeszcze silniejsi. Po trzech półfinałach zasługujemy na finał, jednak wszystko zależy od nas. Od nikogo więcej.

Mecz w Dortmundzie
– Rewanż z Borussią był bardzo trudny. Nie spodziewaliśmy się czegoś takiego. Na szczęście udało się awansować do następnej rundy, choć nie zagraliśmy dobrze. To dla nas dobre doświadczenie, ponieważ pokazuje to, że nawet mimo łatwego zwycięstwa w pierwszym meczu, w Champions League nigdy nie wolno spoczywać na laurach.

W drodze po swój trzeci triumf w Lidze Mistrzów
– Champions League to najważniejsze rozgrywki na świecie i miałem szczęście, że udało mi się w nich wygrywać zarówno jako piłkarz, jak i jako trener. To wielka satysfakcja i opłaca się ciężko pracować, by ostatecznie móc wznieść puchar po raz kolejny. Liga Mistrzów nabiera na wartości z każdym rokiem.

Rola Sergio Ramosa
– Sergio ma wielką osobowość. Sprawia wrażenie człowieka, który się tu urodził, który wie o klubie wszystko. W niektórych spotkaniach jest kluczowy, nie tylko ze względu na to, co robi na boisku, lecz również ze względu na odwagę, którą zaraża kolegów z drużyny. To piłkarz o niezwykłej wartości.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!