Menu
Banan / RealMadryt.pl

RealMadryt.pl w Madrycie: Przegląd prasy przed Gran Derbi

Hiszpańskie gazety w dzień Klasyku

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Jak łatwo się domyślić, dziś prasa skupia się wyłącznie na wieczornym Klasyku. Hiszpańskie gazety wprost nie mogą się doczekać dzisiejszego starcia. Przegląd prasy dziś nieco późno, ale mimo wszystko, zapraszam do lektury.

AS: „Klasyk o mistrzostwo”

Drugi najbardziej poczytny dziennik sportowy w Madrycie stawia sprawę jasno: dzisiejszy mecz toczy się o wielką stawkę. Redaktorzy gazety podkreślają, że wieczorne spotkanie jest prawdopodobnie ostatni Klasykiem na Bernabéu przed nadchodzącą rewolucją w drużynie Dumy Katalonii. Na kolejnych stronach możemy przeczytać, że Benzema zagra od pierwszej minuty, jednak problem z udem wciąż daje o sobie znać. Możemy przeczytać również artykuł o pojedynku Cristiano i Messiego. Dziennikarze porównują statystyki obu piłkarzy podkreślając, że CR7 strzela w lidze gola co 84 minuty, natomiast Argentyńczyk co 89. Następnie Ancelotti przyznaje, że gdy nie był jeszcze trenerem Realu Madryt, wykupował abonament, by móc oglądać starcia Królewskich przeciwko Barcelonie. Jeśli chodzi o obóz naszego dzisiejszego przeciwnika, dziennikarze Asa są zdania, że mecz z Realem będzie spotkaniem ostatniej szansy dla Taty Martino.


Marca: „Barcelona może zostać ostatecznie znokautowana”
Redaktorzy Marki są zdania, że dzisiejszy Klasyk może definitywnie wykluczyć katalońską drużynę z walki o mistrzostwo. Na kolejnych stronach możemy przeczytać, że Ancelotti, będąc świadomym wagi spotkania, ma zamiar zadać Barcelonie ostateczny cios i nie chce się bawić w kalkulacje. Następnie mamy artykuł okraszony bardzo pomysłowym zdjęciem, na którym widać Cristiano i Messiego siedzących przy fortepianie. Wieczorne starcie między oboma piłkarzami będzie pierwszym od czasu, gdy Ronaldo wygrał Złotą Piłkę.
Mundo Deportivo: „W drodze po ligę”
Katalończycy są zdania, że dzisiejszy Klasyk stanowi idealną szansę na odkupienie win i ponowne włączenie się do walki o tytuł mistrzowski. Barcelońska prasa, podobnie jak madrycka, również patrzy na Klasyk przez pryzmat pojedynku Cristiano i Messiego. Sam Tata Martino jest natomiast zdania, że Neymar znajduje się wśród pięciu najlepszych zawodników świata i przyznaje szczerze, że Klasyk jest ostatnią możliwością na końcowy sukces. Redaktorzy Mundo Deportivo wspominają również bardzo nieudolne sędziowanie w zeszłosezonowym Gran Derbi na Bernabéu, gdzie arbiter nie ośmielił się podyktować jedenastki za faul Ramosa na Adriano.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!