Menu
Mateo / RealMadryt.pl

RealMadryt.pl w Turynie: Juventus Stadium

Wycieczka po stadionie

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Zanim wczoraj rozpoczął się mecz, postanowiłem wybrać się na stadion, żeby skorzystać ze specjalnej oferty klubu, który w dniach rozgrywania spotkań oferuje zwiedzanie stadionu i wizytę w muzeum. Ta przyjemność kosztuje 25 euro. Trzeba przyznać, że widok stadionu Juve robi wrażenie, szczególnie, że w oddali można podziwiać Alpy.


Wejście do muzeum znajduje się obok oficjalnego sklepu Juventusu. Oferta jest tam o wiele uboższa niż w przypadku Realu Madryt, chociaż można było kupić także koszulki innych klubów, na przykład Manchesteru United.


Po odstaniu 45 minut w kolejce (sprzedający bilety, mimo tłumów, nie zamierzali się śpieszyć), udało mi się kupić bilet. Zwiedzanie zaczyna się od muzeum (wejście tylko do muzeum kosztuje 12 euro). Jednym z pierwszych przystanków w środku jest sala z pucharami. Są one ustawione w podświetlanych pucharach i co jakiś czas światła gasną, na ekranach zaczyna pojawia się rok i zaczyna płynąć czas. Gdy w którymś roku Juventus zdobył dane trofeum, podświetlenie przy nim się włącza, aż do 2013 roku, wtedy świecą się już wszystkie.


W dalszej części znajdują się stare dokumenty, z czasów gdy zakładano klub, koszulki z różnych lat i różne inne pamiątki. Oprócz tego można posłuchać wielu nagrań, z których najwcześniejsze pochodzą z lat 60., a na interaktywnych ekranach obejrzeć sylwetki zawodników i najpiękniejsze mecze Juventusu. Wśród nich aż trzy razy trafiło się spotkanie z Realem Madryt. Można też zobaczyć koszulki zawodników, którzy rozegrali ponad 300 spotkań w barwach Starej Damy. Rekordzistą jest Del Piero – 705 występów.


W muzeum znalazł się także inny akcent związany z Realem Madryt – podpisane przez zawodników koszulki z Corazón Classic Match 2013. Na koniec zwiedzania można wejść do owalnej salki, gdzie wyświetlany jest kilkominutowy filmik. Zaczyna się od tego, że na ekranach pojawiają się trybuny stadionu wypełnione kibicami. Jako że ekrany są umiejscowione dookoła, można odnieść wrażenie, że stoi się na środku boiska. Wtedy włącza się hymn Juve, a następnie pojawiają się różne momenty z meczów turyńskiego klubu. Później zaczyna się wycieczka po stadionie z przewodnikiem.


Oprawa na trybunach czekała już na wieczorne spotkanie.


Kolejnym punktem wycieczki była szatnia gospodarzy wraz z salką do odnowy biologicznej i miejscem, gdzie trener może porozmawiać z piłkarzami.

Szatnia gości nie była udostępniona do zwiedzania.Następnie przechodziło się przez salę konferencyjną, wracało na trybuny i szło wzdłuż jednej z nich aż do wyjścia. Wycieczka trwała mniej więcej godzinę, a prowadzący musieli ciągle poganiać grupę.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!