REKLAMA
REKLAMA

Bale jest ubezpieczony od wszystkiego

Informacje El Confidencial
REKLAMA
REKLAMA

Ubezpieczenie przed każdym rodzajem ryzyka. Właśnie taką umowę Real Madryt ma w przypadku Garetha Bale'a i wszystkich zawodników na profesjonalnych kontraktach. Ubezpieczenie pokrywa wszelkie ewentualności - zarówno te, które mogą wystąpić na boisku, jak i w codziennym życiu graczy. W przypadku Walijczyka w kontrakcie nie ma żadnej klauzuli dotyczącej protruzji, o której jest głośno w ostatnim czasie. Jeśli atakujący musiałby zakończyć karierę w futbolu, to Real Madryt otrzyma całą kwotę jego transferu - jak informuje El Confidencial, „91 milionów euro, potwierdzone przez klub”. Ubezpieczenie dotyczy każdego wypadku i działacze obejmują nim wszystkich, którzy dołączają do pierwszej ekipy, nawet wychowanków. W tym przypadku najtrudniej jest określić efektywną cenę polisy. Na przykład u Raúla kwota ta kształtowała się na poziomie 70 milionów euro, chociaż nie przeprowadzono żadnego transferu ani nie wydano na zawodnika żadnych pieniędzy.

Kontrakt nie pokrywa kontuzji o krótkim czasie trwania, jak skręcenia czy zerwania, ale zawiera już zapisy o urazach, które wykluczają zawodnika z gry na okres minimum miesiąca. Ostatnim przypadkiem, w którym wykorzystano ubezpieczenie, był ten Marcelo. Klub otrzymał także pieniądze od FIFA - dokładnie 1250688 euro za kontuzję Brazylijczyka ze zgrupowania kadry. Jeśli chodzi o niezdolność do gry w piłkę, to w ostatnich latach taka sytuacja miała miejsce u Rubéna de la Reda. Pomocnik był zmuszony zakończyć karierę z powodu problemów kardiologicznych, które ujawniły się w środku meczu i prawie kosztowały go życie. Ubezpieczyciel musiał pokryć kwotę, jaką Królewscy zapłacili Getafe za transfer, czyli 6 milionów euro.

Ubezpieczenia podpisuje się na taki sam okres, jak kontrakty zawodników - zarówno przy dołączeniu do Realu, jak i przedłużaniu umów. Oczywiście największe kwoty dotyczą najdroższych transferów, u których polisa opiera się na kwocie operacji. Tak więc Cristiano Ronaldo ma ubezpieczenie na 96 milionów euro. Takie pieniądze dostanie Real Madryt, jeśli Portugalczyk nie będzie mógł kontynuować kariery - chodzi tutaj zarówno o wypadki domowe, komunikacyjne, jak i kontuzje meczowe czy treningowe.

Rocznie klub wydaje na takie zabezpieczenia około 4,5 miliona euro. Co dwa lata Real ogłasza konkurs na udzielenie ubezpieczeń. Obecnie Królewscy współpracują z brokerem Willis.

Ostatnie aktualności

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (36)

REKLAMA