Menu
/ marca.com

Ancelotti: Przeciwko Atlético musimy być bardzo szybcy

Konferencja Włocha przed derbami

Sędziowie
– Uważam, że wybór Mateu Lahoza na arbitra nie jest spowodowany wydarzeniami podczas spotkania przeciwko Elche. Wolę myśleć, że sędziowie są jak piłkarze – po prostu popełniają czasami na boisku błędne decyzje. Nie jestem tu, by osądzać, czy Pepe był faulowany, albo czy Cala faulował na Camp Nou. Trenerzy również czasem się mylą.

Derby
– Damy z siebie wszystko, by wygrać. Uważam, że po spotkaniu z Elche podejdziemy do meczu z Atlético z inną mentalnością.

Analiza starcia z Elche
– Zrozumieliśmy, gdzie popełniliśmy błędy. Jestem pewien, że stać nas na rozegranie dobrego meczu przeciwko Atlético. Piłkarze są bardzo zmotywowani. Jesteśmy maksymalnie skoncentrowani, ponieważ nasz rywal zza miedzy zgromadził dwa punkty więcej w lidze, a jutro nadarzy nam się świetna okazja na przeskoczenie ich w tabeli.

Atlético faworytem?
– Zwycięstwo z nami w finale Pucharu Króla dodało im dużo pewności, jednak nie sądzę, by można było mówić o jakimkolwiek faworycie.

Różne style
– Według mnie, nie można powiedzieć, że Atlético jest teraz lepiej poukładaną drużyną niż my. Są bardziej agresywni od nas i silniejsi fizycznie. Real Madryt prezentuje jednak lepszą jakość.

Zmartwienia
– Nie jestem zmartwiony, ponieważ obecny stan rzeczy jest normalny, gdy chce się zmienić coś w krótkim czasie. To prawda, że nie wszystkie mecze były dobre w naszym wykonaniu, jednak potrzebujemy więcej czasu, by poprawić grę. Musimy dopracować jeszcze kilka szczegółów. Jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia optymalnej formy i stawienia czoła oczekiwaniom.

Ustawienie
– Mamy za sobą siedem spotkań, w każdym graliśmy systemem 4-4-2. Być może nie zawsze graliśmy dobrze, jednak schemat zawsze pozostaje ten sam. Nasza taktyka jest jasna, jednak jeszcze nie zawsze realizujemy ją w naturalny sposób.

Skład
– Marcelo jeszcze nie wyzdrowiał. Z Bale'em poczekamy do ostatniego treningu. Wtedy zobaczymy, czy jest gotowy. Myślę, jednak, że z Garethem będzie już wszystko w porządku. Decyzję o tym, czy zagra w pierwszym składzie czy na ławce podejmę później. W środku pola również mam szerokie pole manewru. Zadecyduję jutro. Co do Coentrão, z Elche spisał się bez zarzutu, jednak nie możemy zapomnieć, że dopiero wrócił po kontuzji.

Jak wygrać z Atlético?
– Atleti gra agresywnie, to ich potężna broń. Nie będzie nam łatwo znaleźć odpowiedniego rozwiązania w ofensywie, dlatego w meczu z nimi musimy być bardzo szybcy. Jeśli będziemy wolni, będzie nam bardzo trudno, ponieważ Atlético to niezwykle poukładany zespół.

Simeone
– Atlético prezentuje podobną grę, jak ich szkoleniowiec za czasów kariery piłkarskiej. Są agresywni i perfekcyjnie zdyscyplinowani taktycznie.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!