Menu
ElFilipo / marca.com

Cannavaro: Kibice powinni być wdzięczni Mourinho

Włoch o przeszłości i przyszłości

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Fabio Cannavaro (Neapol, 1973) jest faworytem do zostania prawą ręką Ancelottiego podczas jego ewentualnej pracy w Relau Madryt. Doskonale zna klub, w którym grał u boku między innymi Casillasa, Ramosa, Pepego, Marcelo i Higuaína, świetnie zna też samego Carla, pod wodzą którego grał w Parmie, wydaje się więc łącznikiem idealnym.

Od razu po zakończeniu kariery zawodniczej zaczął przygotowywać się do kontynuowania pracy w świecie futbolu. Był już dyrektorem sportowym, a za niewiele ponad miesiąc zakończy kolejne kursy trenerskie. Jeśli dodać do tego tytuł mistrza świata, a także Złotą Piłkę, Fabio wydaje się idealnym kandydatem na drugiego trenera u boku Ancelottiego.

Szybko ujrzymy cię z powrotem w Madrycie? Wydaje się, że Ancelotti widziałby cię w roli drugiego trenera podczas swojej przygody w Madrycie
Dobrze, dobrze… (uśmiech). Oby tak było, ale szczerze mówiąc nic nie wiem.

Zaakceptowałbyś ofertę Ancelottiego?
Powrót do Realu byłby dla mnie zaszczytem. Doświadczyłem już bycia tu piłkarzem i powrót byłby czymś wspaniałym, podobnie jak praca z trenerem pokroju Ancelottiego.

Zatrudnienie Ancelottiego byłoby dla Królewskich dobrym posunięciem? Zatriumfuje na Bernabéu?
Carlo z pewnością jest przygotowany na trenowanie Realu. Powiodło mu się już w Milanie, w Chelsea, a teraz także i w PSG. Do tego piłkarze są nim zauroczeni. Wsparcie szatni jest dla trenera najważniejsze i Ancelotti zawsze potrafił je zyskać. To ogromna siła Carla.

Pracowałeś już pod jego wodzą w Parmie w latach 1996-1999. Jaki jest sekret jego pracy?
Jest wyluzowany, ale także głodny sukcesów. Rzeczywiście miałem to szczęście pracować z nim podczas jego początków w Parmie i mógłbym powiedzieć o nim mnóstwo dobrych rzeczy. Ma doświadczenie, zdobyte tytuły i ogromne aspiracje. Ma wszystko, by odnieść w Madrycie sukces.

Gdybyś miał poradzić prezesowi w sprawie Carla, co być mu powiedział?
Jestem pewien, że ten układ się sprawdzi. Real próbował go zakontraktować od kilku lat i jestem przekonany, że zatriumfowałby. Florentino strzeli w dziesiątkę, jeśli go zatrudni. Carlo jest nietypowym Włochem – rygorystyczny, ale lubiący otwartą grę.

Jeśli ktoś wiąże z przybyciem Ancelottiego duże nadzieje, to na pewno jest to Kaká. Wciąż możliwe jest odzyskanie Brazylijczyka z jego najlepszych lat?
Carlo może dać mu zaufanie i regularność, których Kace brakowało w ostatnich sezonach. Był przyzwyczajony do grania zawsze, przez co brak występów źle na niego wpłynął. Taka sytuacja odbiera wiarę w siebie i właśnie ją może przywrócić Ancelotti, który świetnie zna Kakę.

Czego kibice mogą się spodziewać po Ancelottim w kwestii podejścia do futbolu, jego filozofii?
To trener, który lubi dobrą grę w piłkę. Jego drużyny zawsze były miłe dla oka, nastawione bardzo ofensywnie. PSG nie dało się zastraszyć Barcelonie i stawiło jej czoła w fazie pucharowej. Szanuje i przywiązuje wagę do rygoru taktycznego, jednak daje również wolność w ofensywie. To widowiskowy futbol.

Zaskoczył cię sposób, w jaki Mourinho żegna się z drużyną?
Czuję żal, że przygoda Mou w Madrycie kończy się właśnie tak. To wielki trener i jestem przekonany, że wykonał wielką pracę. Zdobywał trofea, trzykrotnie dotarł też do półfinału Ligi Mistrzów. Szczerze mówiąc madridistas powinni być mu wdzięczni, bo mają za co.

Twój brat Paolo gra w Napoli z Cavanim. To gracz, którego Real potrzebuje?
Cavani jest napastnikiem kompletnym. Bierze duży udział w grze, zarówno w obronie jak i w ataku, ma też ogromny instynkt strzelecki. Moim zdaniem to maszyna, wielki piłkarz. Ma chęci, siłę i talent.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!