/ własne, ACB.com

Koszykarze wyrównali klubowy rekord

Real Madryt pokonał Joventut (64:85)

Łatwy i przyjemny mecz, pozwalający zapomnieć o niepowodzeniu w finale Euroligi. Pokonując Joventut w Badalonie (64:85), Real Madryt odniósł piętnaste zwycięstwo na wyjeździe w Lidze Endesa i wyrównał klubowy rekord sprzed czterdziestu lat.

Czwartkowa rywalizacja rozpoczęła się od mocnego uderzenia ze strony gości. Osiem punktów z rzędu, pewna postawa. Choć zapowiadało się na dominację, Real Madryt nie potrafił zbudować przewagi większej niż jedenaście punktów, nawet pomimo sprzyjających warunków. Przeciwnicy co jakiś czas zmniejszali straty i trzymali się blisko, nie zezwalając na jednostronne widowisko.

Druga kwarta przypomniała kibicom madryckiego składu o pewnym zawodniku, który dołączył do zespołu dwa miesiące temu, a nie zabłysnął jeszcze ani razu. Tremmell Darden. Amerykanin trafiał rzut za rzutem, zdobył w kilka minut osiem punktów, a jego grę cechowały spokój i pewność siebie.

Joventut próbował zmusić rywali do wysiłku, nie dawał za wygraną. Skrzydła podcięły mu dopiero kontrowersyjne decyzje sędziów i kapitalna dyspozycja Jaycee'ego Carrolla w trzeciej części meczu. Tuż przed ostatnią kwartą różnica została powiększona do dwudziestu dwóch punktów (50:72). Dość, aby pozostałe dziesięć minut Real Madryt mógł rozegrać w zupełnym spokoju.

64 – FIATC Joventut (17+21+12+14): Oliver (11), Quezada (3), Llovet (7), Tomàs (5), Savané (7) – Trias (-), Fisher (16), Ventura (4), Barrera (3), Suárez (6), Kuzmić (-), Ehambe (2).

85 – Real Madryt (21+22+29+13): Llull (10), Fernández (9), Suárez (4), Mirotić (7), Begić (8) – Draper (2), Reyes (5), Rodríguez (7), Hettsheimeir (6), Carroll (16), Darden (11), Slaughter (-).