Rywalizacja o awans do finałowego turnieju Turkish Airlines Euroligi zakończona. Real Madryt, który z grona ćwierćfinalistów jako pierwszy uzyskał przepustkę do Final Four, zmierzy się z FC Barcelona Regal. Drugą parę tworzą CSKA Moskwa i Olympiakos. Oba półfinałowe spotkania odbędą się 10 maja w londyńskiej O2 Arena.
Barça wyeliminowała z walki o trofeum Panathinaikos, a do rozstrzygnięcia potrzebne było pięć meczów. Katalończycy zadali ostateczny cios w Palau Blaugrana, przed własną publicznością, już w pierwszej połowie prowadząc dziewiętnastoma punktami (37:18). Mimo usilnych prób, ateńczycy nie odrobili strat i wrócili do domu z pustymi rękoma.
Real Madryt starł się z Barceloną w decydującej fazie Euroligi tylko raz, w sezonie 1995/96, również w półfinale. Wówczas lepsza okazała się drużyna katalońska, prowadzona przez Aito Garcíę Renesesa. Pokonała ekipę Željka Obradovicia różnicą dziesięciu punktów (76:66).
Tegoroczne zmagania najlepszej europejskiej czwórki odbędą się od 10 do 12 maja w Londynie.
Barça na drodze koszykarzy do finału
Real Madryt poznał przeciwnika w Final Four
REKLAMA
Czytaj kolejne newsy bez przeklikiwania
Jako Socio korzystasz z widoku Aktualności+, w którym kolejne artykuły wyświetlają się w całości, jeden pod drugim. Wystarczy przewijać.
- Aktualności+
- Bez reklam
- Priorytetowy support
Zobacz Aktualności+
od 12,50 zł /mies.przy płatności rocznej
Komentarze (7)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj sięSocio RealMadryt.pl
Zanim odpowiesz, sprawdź wcześniejsze komentarze
Jako Socio możesz przeglądać publiczną historię komentarzy użytkowników i lepiej wiedzieć, z kim oraz o czym dyskutujesz.