Menu
/ as.com, marca.com

Klopp: Trzeba zostawić na boku żal i ból

Konferencja Niemca

Kiedy dowiedział się pan o odejściu Götzego? Co pan o tym sądzi? Jak wpłynie to na ekipę?
Na pewno byłoby gorzej dowiedzieć się cztery godziny przed meczem. W skali od 1 do 10 ten problem to 9. Były lepsze chwile na tą wiadomość, ale wszyscy wiemy dlaczego opublikowano to dzisiaj. Ja wiedziałem, że to zostanie opublikowane wczoraj o 22. Jednak powiedziano mi o tym w czwartek po meczu z Málaga. Miałem dzień na radość po starciu z Málagą i potem dowiedziałem się o tym. Wszyscy jesteśmy rozczarowani, ale tylko dlatego, że Götze jest wyjątkowy i odgrywał w naszej ekipie imponującą rolę. Dla tych, którzy są rozczarowani, mogę powiedzieć, że rok temu kupiliśmy Reusa za 17 milionów, który w tamtym momencie był w Mönchengladbach i doprowadził swój zespół do czwartej pozycji w lidze. Taki jest futbol, taki jest rynek, ale rozczarowanie jego odejściem jest ogromne.

Jak na tą wiadomość zareagowała drużyna? I, proszę, niech pan nie odpowiada, że jesteście profesjonalistami.
Jestem wdzięczny za ten komentarz. To trochę wyjątkowe wymagać czegoś, co mogę czy nie mogę powiedzieć. Powiedział pan, że jest z sekcji sportowej, a mam wrażenie, pracuje pan w sekcji zwierzęcej. To wyjątkowa sytuacja. Ta konferencja została ustawiona przed treningiem. Nie miałem szansy na rozmowę ze wszystkimi moimi zawodnikami. Możemy się domyślać dlaczego opublikowano to właśnie teraz. Jeśli zamysł jest taki, że mamy stracić koncentrację, to im się nie uda. Teraz bardziej niż kiedykolwiek utrzymamy koncentrację.

Czy wierzy pan, że to miało was zdestabilizować?
Nie sądzę, że... rywalizacja nie sięga tak daleko. Nie sądzę, że oni mieli interes w podrzucaniu do naszego gniazda takiego jaja przed meczem... Niewielu ludzi byłoby do tego zdolnych.

Rozmawiał pan z Götze?
Mieliśmy na to szansę. Uważam, że to nie jest czas na poświęcanie tej sprawie tyle czasu. Mamy ważny mecz. Mocno walczyliśmy, żeby się tutaj znaleźć. To nie jest sprawiedliwe wobec klubu i drużyny, która tyle walczyła. On powiedział mi, że jest zawodnikiem, którego chce Guardiola. Pep o niego poprosił. Ja mógłbym być 15 centymetrów niższy, ściąć włosy i powiedzieć mu, że my też możemy grać tiki-takę, ale to nic by nie dało, on chce wykorzystać tę szansę i nie możemy mu niczego zarzucić. Nie da się z tym nic zrobić. On wie, że Borussia wiele mu dała... Chcę poprosić kibiców, żeby nas wspierali. Ci, którzy są dotknięci tą decyzją, niech zostawią na boku ten żal i ból. Ci, którzy nie potrafią tego zrobić, proszę, niech oddadzą bilet innemu kibicowi. Borussia to wyjątkowy klub i teraz trzeba to pokazać.

Real wykorzysta ten bolesny moment?
Mówiłem już o tym. Nie interesuje mnie to, co może zrobić Real. My mamy po swojej stronie kibiców, nie będzie żadnego problemu... Mieliśmy już podobną sytuację, w której nas wspierali.

Jak czuje się Lewandowski?
Dostanie powołanie.

Czy Borussia zmieni coś w swojej grze, żeby unikać kontr Realu?
Musiałbym zobaczyć mecz, żeby wiedzieć, co zrobię. Tak naprawdę Real nie gra w jeden sposób, ma kilka form gry. Z Manchesterem United mieli 68% posiadania piłki, oni nie czekają tylko na kontry. Grają także piłką, ale ja nie będę panu mówić, jak mogę wyłączyć Real.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!