REKLAMA
REKLAMA

Fabryka pieniądza

Marca o przebudowie stadionu
REKLAMA
REKLAMA

Marca znowu napisała o przebudowie stadionu Królewskich. Okazuje się, że prezentacja czterech nowych makiet odbędzie się 30 kwietnia. Dziennik dodaje, że stare projekty usunięto już ze stadionu, a te nowe mogą być nawet w całości inne. Biura architektoniczne wydały kolejne środki na projekty, ale wydaje się, że bycie odpowiedzialnym za powstanie nowego Santiago Bernabéu nie ma żadnej ceny.

W pełnym artykule dowiadujemy się, że klub oprócz makiet chce dostać także plan rentowności zaproponowanego obiektu. Innymi słowy - to, co zaczęło się od konkursu architektonicznego, przeszło w konkurs ekonomiczny i propozycję wykorzystania miejsca na stadionie. Działacze wiedzą, że w świecie piłki trzeba szukać nowych źródeł przychodów i w przebudowanym Santiago Bernabéu widzą ogromne możliwości. W poprzednim sezonie klub zanotował przychody w wysokości 514 milionów euro, z których 29% osiągnięto dzięki socios i stadionowi (150 milionów). Ta część przychodów jest już rozwinięta maksymalnie, głównie przez wyczerpane możliwości obecnego obiektu. Dlatego klub tak bardzo chce stworzyć nowy perfekcyjny stadion, który zaspokoi kolejne potrzeby Realu Madryt. Marca dodaje, że architekci do końca kwietnia muszą przedstawić Królewskim również takie szczegóły jak dzienne zarobki hotelu w dniu meczu i w dniu normalnym, przychody ze stref komercyjnych czy zyski z lóż VIP. Przebudowa ma kosztować około 300 milionów euro i jej amortyzacja ma potrwać około 10 lat.

Ostatnie aktualności

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (29)

REKLAMA