Menu
marthen / realmadrid.com

Laso: Przepraszam za swoje zachowanie

Pomeczowa skrucha trenera

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

– Gracze Canarias wygrali zasłużenie. Byli bardzo skuteczni i dobrze prowadzili grę, prawdopodobnie ze względu na niski poziom naszej defensywy. Ponadto potrafili zachować spokój i przetrzymać okres, kiedy spotkanie było najbardziej wyrównane – skomentował niedzielny pojedynek Pablo Laso.

– Nie zrozumieliśmy tego spotkania. Byliśmy świadomi, że grają otwarcie i posiadają umiejętności do punktowania. Nie byliśmy jednak w stanie bronić – ani zespołowo, ani indywidualnie. Musimy podążać dalej, pozostawiając w tyle ten słaby tydzień.

– Chciałbym przeprosić drużynę za opuszczenie meczu. Trenuję od dziesięciu lat i odesłano mnie do szatni dwukrotnie. Uważam, że nigdy nie rozmawiam o sędziowaniu, nawet o konkretnych sytuacjach meczowych, ponieważ sądzę, że należy je oceniać później. Sędziowanie jest bardzo trudne i dopiero obejrzenie zapisu video wyjaśnia akcję. Wierzę, że arbitrzy ciężko pracują, aby podwyższyć swój poziom, jednakże ja pracuję ciężko, aby moja drużyna był szanowana na boisku, aby sama prezentowała szacunek na boisku i postawę, którą uważam za dostatecznie wzorową. Tego wymagam od siebie i od drużyny. Moja złość wynikała z tego, że przyglądałem się dziś powtarzającym się postawom i sytuacjom. Pablo Laso wydaje się być durniem, ale Pablo Laso nim nie jest. Mogę być lepszym lub gorszym trenerem, ale ostatecznie sytuacje te oglądam i studiuję, pracując nad tym, aby zespół wzmocnił się w wielu aspektach gry. Wymagam podobnej postawy, pełnej szacunku, również od sędziów. Osiągnąłem to podczas czasu spędzonego tutaj, jednakże nie widzę tych samych standardów obowiązujących w stosunku do innych zespołów. Dzisiaj wybuchłem i nie jestem dumny ze swojej reakcji, lecz doświadczyłem pewnych rzeczy u arbitrów, które nie przypadły mi do gustu. Przepraszam za swoje dzisiejsze zachowanie. Nikt nie powinien mieć wątpliwości, że pracujemy i oglądamy sporo meczów, widząc sytuacje, zachowania i reakcje arbitrów... takie, jakie są. Szanuję sędziowanie, jako całość jest wspaniałe, nigdy o nim nie mówię, ale prawdą jest, że dzisiaj zaskoczyli mnie za bardzo.

– Absencja Rudy'ego? Każdy zawodnik składu jest bardzo istotny. Brakowało nam podczas sezonu wielu zawodników. Llull, Draper, Suárez, Begić i Rudy przegapiali mecze, a drużyna zachowywała poziom gry i pracy. Wyłącznie z powodu braku jednego zawodnika nie możemy myśleć o żadnym uzależnieniu.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!