Menu
/ as.com

Resino: Ich kontry są zabójcze

Trener Celty przed meczem

Wizyta Realu Madryt zmusza pana do wielu zmian?
Mamy dwa ważne mecze z rzędu, które będą dla nas bardzo męczące. Na mecz z Depor będziemy mieli mniej czasu na regenerację i na pewno dokonamy jakichś zmian, żeby stworzyć dwa razy konkurencyjną ekipę.

Czy któryś z tych meczów jest ważniejszy?
Oba są tak samo ważne. W obu gramy o trzy punkty. W pierwszym zmierzymy się z jednym z najlepszych zespołów na świecie, a w drugim z odwiecznym rywalem Celty.

Czy to dobrze dla was, że gracie z zespołem Mourinho po ich fantastycznym tygodniu?
Nie wiem. Oni na pewno przyjadą z zamysłem dalszego progresu w Lidze.

Ale nie oczekuje pan bardziej zrelaksowanego rywala?
Wielkie drużyny nigdy nie wychodzą zrelaksowane. Prowadziłem jedną z nich i zawsze wychodzi się rywalizować. Oni mentalnie są przygotowani do pokazywania maksimum co trzy czy cztery dni. Real ma trudną sytuację w Lidze, ale w futbolu nigdy nic nie wiadomo. Barcelona też nie przechodzi przez jakiś świetny moment.

Co trzeba zrobić, żeby wygrać z Realem Madryt?
Zagrać lepiej od nich. Trzeba skomplikować im maksymalnie życie i nie pozwolić, żeby czuli się komfortowo. Nie możemy popełniać błędów przy wyprowadzaniu piłki. Trzeba unikać ich kontr, gdzie są zabójczą drużyną. Oni potrzebują ledwo 2-3 podań, żeby znaleźć się przed bramkarzem. Pracowaliśmy przez cały tydzień nad redukowaniem przestrzeni. W ataku musimy iść na maksa i szybciej wracać, tego trochę brakowało tej ekipie.

Po czterech bramkach straconych z Sevillą musi pan od nowa dostosować defensywę?
Potrzebujemy nowego dopasowania obronnego dla całej drużyny. Z Sevillą otrzymaliśmy niesprawiedliwą karę. Ja nie lubię wymówek, ale tamten mecz nie był na wynik 1:4. Więcej, przy 2:1 myślałem, że mamy szansę. Z tamtej porażki możemy wyciągnąć to, że małe szczegóły mogą nas drogo kosztować.

W meczu pucharowym z Realem Oubińa był jedynym pivotem. Czy to opcja na to spotkanie?
To najlepszy pivot w tym zespole, ale musimy zagrać wszystkim, co mamy. Nasze szanse na wygraną leżą w stworzeniu muru w środku pola i zredukowaniu przestrzeni drużynie, która tak bardzo ich szuka.

Iago Aspas jest zagrożony przed derbami. Czy myślał pan o oszczędzeniu go?
Napastnik gra z mniejszym ryzykiem. Poza tym kiedyś i tak będzie musiał wypełnić ten cykl. Nie możemy już teraz myśleć tylko o meczu z Deportivo.

Krohn-Dehli nie zagrał z Sevillą. Czy już prezentuje się lepiej?
Czuje się lepiej niż w poprzednim tygodniu, gdzie miał problemy z odpoczynkiem i snem. Teraz jest bardziej naładowany i skupiony na drużynie. Musimy go odzyskać, resztę zresztą również. Musimy stworzyć rywalizację między nami samymi. Jeśli nie jesteśmy zdolni do osiągnięcia czegoś takiego, to trudno będzie wypełnić inne cele.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zgadzam się.