Menu
/ Marca

Cannavaro: Spokój Varane'a nie jest normalny

Włoch o Realu i jego obrońcach

Miałbyś miejsce w tym Realu?
Nie wiem. Prawda jest taka, że w obronie grają tam świetni zawodnicy.

Na kim skupiasz się bardziej - na obrońcach czy atakujących?
Na wszystkich. Teraz cieszę się futbolem w inny sposób. Analizuję go szczegółowo. Badam piłkarzy i taktyki drużyn. Ten Real Madryt jest bardzo kompletny i jest wiele do podpatrzenia.

Z tyłu gra chłopak, który jest w formie. Co sądzisz o Varanie?
Varane jest bardzo dobry, bo gra ze spokojem, który nie jest normalny dla chłopaka w jego wieku. Przy wielu okazjach wydaje się weteranem i podoba mi się, bo robi proste rzeczy. Jednak oczywiście są też akcje, w których trzeba być bardziej praktycznym.

Do czego się odnosisz?
Do gola straconego przez Real na Old Trafford. W tamtej akcji powinien był zachować się bardziej jako obrońca, bo w polu karnym nie zawsze można ryzykować. Trzeba być mądrym i nie wykonywać dziwnych ruchów. W tamtej sytuacji nie musiał komplikować sobie spraw. Rozumiem, że lubi grać piłką, ale tam musiał być mądrzejszy, bo grał w Lidze Mistrzów. Nie można popełnić błędu. Jednak to nic, zdarza się wszystkim i na pewno pomoże mu w rozwoju. Mnie on się podoba i ciągle jest w wieku, w którym może się uczyć i poprawiać. To dobry obrońca i do tego zdobywa bramki głową. Oglądam mecze Realu Madryt i on grał doskonale.

Czy on ma nadzwyczajne warunki?
Będzie bardzo dobry, ale w Realu Madryt gra trzech ogromnych stoperów, wielkich obrońców i trudno zobaczyć coś takiego w innych drużynach. Możliwość wyboru między Ramosem, Pepe i Varane'em sprawia, że drużyna jest bardziej konkurencyjna i daje ci więcej opcji na osiągnięcie celu.

A co powiesz o Ramosie?
To jeden z najlepszych stoperów na świecie. Znam go dobrze i wiedziałem, że może dojść na ten poziom. To lider. Zawsze ma ten głód zwycięstwa, rywalizacji i rozwoju. To twardy obrońca z osobowością. To najlepsze uzupełnienie Varane'a, który jest najmłodszy. Miał pecha z bramką samobójczą na Old Trafford, ale nigdy nie spuszcza głowy. Ramos mi się podoba.

Pierwszy skład stracił Pepe. Czy dla zawodnika czymś ciężkim jest brak gry od pierwszej minuty na Old Trafford?
Pepe to crack. Teraz jest zmiennikiem, ale kiedy wychodzi na boisko, pokazuje swoją uniwersalność i Mourinho wie, że może wystawiać go na kilku pozycjach. Może grać na środku obrony, na prawej stronie i w środku pola. Nie ma wielu zawodników, którzy są do tego zdolni. Zawsze utrudnia sprawę Mourinho, bo to konkurencyjny zawodnik, który też ma ten głód. Pepe to siła i na pewno pomaga rozwijać się drużynie.

Jaką przyszłość widzisz dla Realu w tym sezonie?
Rysuje się w dobrych barwach. W Lidze nie zrobili wszystkiego dobrze, ale widać, że teraz drużyna będzie ostro rywalizować o Ligę Mistrzów. To, co zrobili w ostatnich dniach, wyrzucając Barceloną i Manchester z różnych rozgrywek, uczyni ich silniejszymi.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zgadzam się.