Menu
/ manchestereveningnews.co.uk, manutd.com

Ferguson: To już trzeci raz, gdy odpadamy przez decyzję sędziego

Kilka słów od szkoleniowca Manchesteru

– Byłem zaniepokojony delegowaniem Çakıra na ten mecz. Powiedziałem to mojemu sztabowi. Miałem wielkie obawy, ale teraz to już przeszłość. Nic nie możemy zrobić – powiedział sir Alex Ferguson na temat wtorkowego spotkania z Realem Madryt. – Po prostu trudno jest zachować wiarę w grę, gdy widzisz to, co działo się w ciągu ostatnich kilku lat. To już trzeci raz, gdy odpadamy z rozgrywek przez decyzję sędziego. To nie jest łatwe do zaakceptowania. Jednak analizując na chłodno zdajesz sobie sprawę, że w Manchesterze United po prostu trzeba iść dalej. Nie ma już nic, co możemy teraz zrobić. Moim zadaniem jest teraz pobudzić moich żołnierzy.

- Nani był oczywiście rozczarowany i musimy sprawić, żeby nie miał w sobie żadnego poczucia winy. Nie uważam, żeby zrobił coś złego i taką właśnie wiadomość mu przekażemy.

– Bądźmy szczerzy, trudno było się pogodzić z tą sytuacją, biorąc pd uwagę ile pracy zostało włożone w przygotowanie tego dwumeczu. Zawodnicy pokazali się z fantastycznej strony. Doping był niesamowity. Nie zasłużyliśmy na to wszystko i to jest fakt.

– Nie mogłem uwierzyć w tę czerwoną kartkę. To nieprawdopodobne. Myślę, że generalnie wiemy, że to była zła decyzja. Sądzę, że po obejrzeniu tej sytuacji kilka razy piłkarze mogli być zszokowani.

– Piłkarze nie mogli dojść do siebie aż do straty drugiego gola. Potem zorganizowali się i byli fantastyczni w ostatnich piętnastu minutach meczu. Byli absolutnie genialni i mogliśmy strzelić z pięć bramek. To był fantastyczny występ zawodników, którzy grali w dziesięciu, zszokowani decyzją o czerwonej kartce.

– Wiedząc, że podjęto przeciwko nam złą decyzję, nie mogliśmy podnieść się przez dziesięć minut. Piłkarze mieli nogi jak z waty. To nas wiele kosztowało, naprawdę. Gdyby ta czerwona kartka była uzasadniona w naszych oczach, to wszystko byłoby dobrze, ponieważ taktycznie to był absolutnie wyśmienity występ. Oni nie mieliby szans.

- Nie ma żadnych problemów między mną i Wayne'em Rooneyem. Sugestie, iż nie rozmawiamy na treningach, to nonsens. On zostanie z nami na przyszły rok, macie moje słowo w tej sprawie. On zrozumiał powody, dla których nie grał cały mecz. Welbeck to najlepszy piłkarz do wykonywania podwójnej roli. Musieliśmy zdławić zdolności Alonso do kontrolowania gry. Welbeck dobrze wykonał swoje zadanie, uniemożliwiając Xabiemu poruszanie się także w ofensywnych sektorach jako atakujący pomocnik. Nie zawsze mamy rację, ale mieliśmy ją we wtorek - stwierdził Szkot.

Ferguson dodał również, że dwie angielskie gazety zostały wykluczone z udziału w konferencjach prasowych Manchesteru United za pisanie nieprawdziwych artykułów na temat Rooneya. Nie wrócą do sali prasowej póki nie przeproszą.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zgadzam się.