Menu
/ realmadrid.com

Ramos: Ludzie mogą poznać moją wrażliwą część

Hiszpan o swojej biografii

- Dzisiaj ciężko w to uwierzyć. Tak samo, jak ze światem futbolu, który bardzo się śpieszy i który nie daje czasu na radość ze zdobytych trofeów, bo futbol trwa dalej i ciągle musisz pokazywać swoje, jest z książką. Kto powiedziałby mi, że w wieku 26 lat, w ósmym sezonie w Realu Madryt, wydana zostanie biografia mojego sportowego życia. Prawda jest taka, że jestem bardzo zadowolony od pierwszego dnia tutaj. Przeżyłem już wiele niezapomnianych chwil w tym klubie, który wpaja walory i pomaga rozwijać się zawodowo i pod względem osobistym. Mam nadzieję, że będę mógł tutaj być przez wiele następnych lat i od jutra będą miał do napisania kolejną książkę - powiedział oficjalnej stronie klubu Sergio Ramos.

- Mam nadzieję, że znajdą się powody do napisania kolejnej książki. Słowa prezesa były wielką pochwałą. Kiedy przychodziłem i miałem 19 lat, byłem nikim i w świecie futbolu postawił na mnie Florentino. To człowiek, który wspierał mnie od pierwszego momentu po przyjściu i mam nadzieję, że będziemy mogli być tutaj we dwójkę przez wiele lat i postaramy się dać wszystko temu cudownemu klubowi.

- Bardzo się cieszę. To niesamowita satysfakcja. To nieuniknione, że w tak wyjątkowym momencie, z tyloma wspomnieniami i przeżyciami, które są w tej książce, zaczynasz się rozczulać. Wystarczy do tego prosty fakt, że jesteś otoczony dobrymi przyjaciółmi, kolegami i najbliższą rodziną. To dla mnie wyjątkowy dzień. Jestem bardzo zadowolony z akceptacji z jaką spotkała się książka, z obecności przyjaciół i nawet byłych kolegów, a także trenerów i zawodników z obecnej drużyny. Najbardziej rozemocjonowała mnie chyba obecność rodziny, rodziców i rodzeństwa, którzy żyją najbliżej mnie. Mam nadzieję, że spodoba im się ta książka, który mówi wiele o mnie i całej mojej karierze. Można dowiedzieć się też przede wszystkim o osobistej stronie Sergio Ramosa, której ludzie chyba nie znają.

- Uważam, że książka jest dosyć interesująca, kiedy skupia się na człowieku. Dotyka ona najbardziej wrażliwej części Sergio Ramosa, której ludzie pewnie nie znają, bo chyba widzą tylko wizerunek piłkarza, który jest w telewizji, a to najbardziej zimna wizja. W książce jest najbliższy Sergio Ramos. Widać, kto naprawdę jest moim przyjacielem. To ci, którzy byli ze mną przez całe życie, moje sławne otoczenie. Uważam, że to będzie dobra pozycja dla miłośników futbolu. Jutro pojawi się krytyka lub pochwała, ale ludzie będą mogli mieć o mnie głębszą opinię niż mieli do tej pory, poznają coś, czego nie było w żadnej innej książce.

- Mecz z Celtą? Debiutowałem w spotkaniu z nimi, ale nie są to dobre wspomnienia, bo nie wygraliśmy, ale wiadomo, że debiut i te chwile na Santiago Bernabéu naznaczają cię. Teraz zmierzymy się w Pucharze Króla. Musimy nacieszyć się wygraną z Realem Valladolid, ale wszystko idzie szybko i czas na Puchar Króla, gdzie chcemy zanotować kolejne zwycięstwo.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!