- Podziwiam Mourinho. To zwycięzca i na całym świecie pokazywał swoje zdolności i dawał gwarancje wygrywania pucharów. Zwyciężał w Interze, Chelsea, Porto, robi to też teraz w Realu. Byłem u niego na tydzień, kiedy trenował Inter, dużo rozmawialiśmy o futbolu. To trener, który bardzo mi się podoba - powiedział przed derbami Diego Pablo Simeone, trener Atleti.
- Otwarty trening w sobotę? Poczucie energii ludzi jest czymś pozytywnym i ja chcę tej pozytywnej energii. Jutro z rana ją dostaniemy. Kiedy sprawy idą, jak idą nam teraz, to zjednoczenie daje siłę.
- Wiemy, że gramy z rywalem, który ma silną drużynę i jest ostatnim mistrzem. Postaramy się być zgraną i intensywną drużyną, myśląca o kolektywie.
- Czy otwarty trening nam zaszkodzi? Nie rozumiem zarzutów, że podejdziemy do tego zrelaksowani. W środę z Jaén zagraliśmy w najlepszy sposób, chłopcy grali z wielką intensywnością i zaangażowaniem. My postrzegamy to tak, że zjednoczenie daje siłę w takim momencie, jak ten nasz. Bilety na sam mecz są drogie i ludzie niestety nie mogą nam tam towarzyszyć wieczorem. Dlatego chcemy być z nimi w ten dzień chociaż z rana, żeby nabrać tej siły płynącej ze zjednoczenia.
- Falcao? My podchodzimy do meczu drużynowo. Będziemy chcieli zagrać tak samo, jak to robiliśmy dotychczas. Trzeba szukać zgrania, intensywności i nie myśleć o indywidualnościach, a o drużynie. Wiemy, że kolektyw napędza indywidualności.
- Wiemy z jaką ekscytacją do tego meczu podchodzą ludzie i nie odcinamy się od tego. Jednak wiemy także, że zmierzymy się z silną drużyną mająca wielkich zawodników, która została mistrzem. Postaramy się rozegrać dobry mecz używając naszych narzędzi i tej ekscytacji.
- Zła seria? Nie zatrzymujemy się, żeby myśleć o liczbach. Serie w jakimś w momencie się kończą. Trzeba być przygotowanym do meczu i wyjść z zaangażowaniem. Nie chcę mówić o przeszłości, a o tym, co nas czeka.
Simeone: Zjednoczenie daje siłę
Konferencja trenera Atleti
REKLAMA
Komentarze (2)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj się