Menu
Piwwwko / Klatus

RealMadryt.pl w Barcelonie: Prasa po meczu

Hiszpanie zgodni - to był wielki mecz

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Katalońska i hiszpańska prasa jest zgodna co do jednego - wczorajszy remis na Camp Nou był kwintesencją futbolu.

El Mundo Catalunya
Periodyk na okładce skupił się na podkreśleniu efektownej kartoniady wykonanej przez kibiców Azulgrana na początku spotkania. El Mundo zaznacza polityczny akcent wczorajszego Gran Derbi. "Barça przekształciła swój stadion w plakat niepodległościowy", pisze dziennik, zamieszczając zdjęcie oprawy. "Publiczność uformowała senyerę i krzyczała «Niepodległość!»", dodaje.El Periódico
Ten katalońskojęzyczna gazeta na czołówce pokazuje cieszące się z pierwszego swojego gola Messiego, przed którym stoi ewidentnie podłamany Cristiano. "Wielki remis", tytułuje zdjęcie. "Świetny mecz z polityką w tle", pisze el Periódico.

Mundo Deportivo
Katalońscy dziennikarze Mundo Deportivo skupili się na utrzymanej 8-punkotwej przewadze, co podkreślili na swojej stronie tytułowej, którą dodatkowo okrasili cieszącymi się z drugiego gola dla swojej drużyny Messim i Albą. Mundo Deportivo pisze: "Barça osiągnęła remis o smaku zwycięstwa. Zasłużyła na wygraną w drugiej części spotkania, która miała kolor azulgrana". Periodyk podkreśla wielką rolę Messiego: "Messi zdobył dwie bramki i już ma ich osiem w lidze, siedemnaście w Klasykach i kolejny raz okazał się decydujący".Sport
Sport nie odbiega tematycznie od Mundo Deportivo. Gazeta podkreśla przewagę punktową Barcelony nad Madrytem po zaledwie siedmiu ligowych kolejkach. "Emocje i gole w Klasyku, który zakończył się remisem. Partidazo!", pisze Sport. Dziennikarze przeciwstawiają wypowiedzi Pepe ("Karny na Inieście? Oni są bardzo teatralni") i Tito ("Pepemu trzeba zrobić filmik z jego akcjami").

Marca
"Z innej planety" - w taki sposób tytułuje swoją pierwszą stronę największy hiszpański dziennik sportowy, zamieszczając zdjęcie cieszących się po swoich golach Messiego i Ronaldo. "Messi i CR7 pokazali swoimi dubletami dlaczego są najlepsi na świecie". "Pasjonujący Klasyk z dobrym futbolem, rytmem i maksymalną intensywnością, okazjami i kontrowersjami", pisze Marca. Dziennik zauważa bardzo dobrą grę Królewskich przez pierwsze pół godziny spotkania oraz podkreśla mimo wszystko dobry wynik Barcelony, która zagrała bez trzech z czterech swoich podstawowych obrońców. W przeciwieństwie do gazet katalońskich, Marca nie zapomina o innych wydarzeniach sportowych weekendu, umieszczając zdjęcia Falcao, Aduriza czy Fernando Alonso.As
Z kolei madrycki As zamieszcza fotkę uradowanych Cristiano i Ramosa, dodając: "Madryt i Barça wyładowali całą energię w NIEZAPOMNIANĄ noc". "Walka o Złotą Piłkę trwa: dwa gole Messiego i dwa Cristiano", pisze As. Gazeta zamieszcza również bardzo miłe zdjęcia, ukazujące gesty przyjaźni pomiędzy piłkarzami Realu Madryt i Barcelony. Możemy ujrzeć ściskających się i gratulujących sobie po mecz Ramosa i Xaviego, Messiego i Ikera, czy Iniestę i Xabiego.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!