Menu
Mateo / różne

Przegląd prasy

Światowe media o meczu Królewskich

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Madryt:
Marca: Największy hiszpański dziennik sportowy postanowił na okładce zamieścić zdjęcie Mourinho z tytułem „Madryt ma drużynę”. Znalazło się też miejsce dla Cristiano z krótką informacją, że Portugalczyk cieszył się ze zdobytej bramki.

AS: W tym przypadku dziennikarze wybrali zdjęcie cieszących się piłkarzy na okładkę. „Legendarną remontadę ” uzupełniają informacje o radości Ronaldo i słowa Mou z wywiadu udzielonego po spotkaniu.

Barcelona:
Mundo Deportivo: Katalończycy, co oczywiste, skupili się na dzisiejszym występie swojego zespołu, jednak na okładce poświęcili trochę miejsca Królewskim. „Odrabiają straty dwa razy i cierpią do końca”, tak o wczorajszym meczu piszą dziennikarze z Barcelony.

Portugalia:
Correio de manhã: Portugalczycy najbardziej skupili się na Cristiano. „CR7 strzela i świętuje zwycięstwo”, pisze jedna z większych portugalskich gazet.

O Jogo: W tym przypadku dziennikarze zdecydowali się na tytuł: „Cristiano przywraca aurę Mourinho”.

Record: Również w tym dzienniku podkreśla się przede wszystkim rolę CR. To właśnie jego zdjęcie znalazło się na okładce wraz z tytułem „Ronaldo decyduje, szalona gra”.

Anglia:
The Sun: Anglicy na okładce zamieścili zdjęcie Harta i Ronaldo, a w relacji z meczu nazwali Portugalczyka przydomkiem „The Special Ron”. Dziennikarze zauważyli, że Mourinho świętował trzecią bramkę na kolanach, a więc tak samo, jak piłkarze City kończyli mecz „zdruzgotani tym, że pięć minut wcześniej prowadzili”. Tak wyglądała strona internetowa angielskiej gazety po spotkaniu.

The Guardian: Kolejna angielska gazeta znalazła na okładce miejsce dla Cristiano. „The Real thing”, głosi tytuł nad zdjęciem. Dziennikarze w tym przypadku podkreślają, że Hart powinien obronić strzał Portugalczyka.

Również w innych krajach wyczyn Królewskich wzbudził podziw, nawet jeśli nie trafił na okładki gazet. W L'Equipe skupiono się głównie na występach Varane'a i Benzemy. „Młody obrońca niespodziewanie zastąpił Ramosa i dobrze kontrolował Téveza”, piszą Francuzi. Ogólnie występ Realu Madryt zasłużył u francuskich dziennikarzy na przymiotnik „zadziwiający”. Z kolei włoskie Corriere dello Sport relacje z meczu Królewskich opatrzył tytułem „Real show”, podkreślając, że spotkanie spełniło pokładane w nim oczekiwania. La Gazzetta dello Sport wspomina natomiast o tym, że „to był świetny pomysł, aby rozpocząć Ligę Mistrzów od finału”.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!