Na kilkanaście godzin przed inauguracją Ligi na wywiad dla niemieckiego Bildu zdecydował się Mesut Özil. Piłkarz opowiedział dziennikarzom o celach na nowy sezon i co czuje reprezentując barwy tak wielkiego klubu, jak Real Madryt. – Cele w Realu Madryt zawsze są takie same: wygrać jak najwięcej – powiedział.
– To mój trzeci rok w klubie. Gdy przychodziłem, mało ludzi wierzyło, że mogę osiągnąć to, co dotychczas udało mi się w klubie światowego poziomu. Teraz, po wygraniu Pucharu Króla i Ligi, osiągniemy więcej, jestem pewien.
– Gram w pierwszym składzie na bardzo ważnej pozycji. Jestem dumny z tego powodu, ponieważ ciężko pracowałem, ale uważam, że mam jeszcze margines rozwoju, dlatego że wciąż jestem młody.
– Liga czy Liga Mistrzów? Oba trofea są ważne, ale Ligi Mistrzów jeszcze nie wygrałem. Wygranie Ligi w ubiegłym sezonie jest nagrodą za regularność. Przez to jesteśmy silniejsi. Jesteśmy przygotowani. Teraz pracujemy lepiej jako zespół.
– Z Euro wyciągnąłem coś pozytywnego. Oczywiście, że oczekiwałem więcej. Ale dotarliśmy do półfinału, gdzie mierzyliśmy się z Włochami, które tego dnia były bardzo silne.
– Presja? W fazie grupowej bardzo dobrze radziliśmy sobie z ciśnieniem, a graliśmy z trzema najlepszymi drużynami. Nigdy nie zapewnialiśmy, że wygramy trofeum, po prostu odpowiadaliśmy na pytania. Przecież Niemcy nie mogą, zaczynając turniej, powiedzieć, że będą zadowoleni z półfinału. To, co z nami wygrało, to nie presja, ale lepsi tego dnia Włosi.
– W ostatnich tygodniach ciężko pracowaliśmy, aby dobrze rozpocząć sezon. Cieszę się, że wszystko zaczyna się od nowa.
Özil: Wygranie Ligi nas wzmocniło
Niemiec przed inauguracją sezonu
REKLAMA
Komentarze (16)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj się