Menu
/ RealMadryt.pl

RealMadryt.pl w Monachium - Bild ma receptę na Casillasa

Co piszczy w trawie?

Wtorek przywitał mnie słońcem, które szybko schowało się gdzieś za chmurami. Póki co pogoda i tak jest o wiele lepsza niż wczoraj. Na termometrze około sześciu stopni Celsjusza. Temperatura jak na razie umiarkowana, ale z godziny na godzinę będzie coraz bardziej podgrzana. Jak Niemcy postrzegają mecz z Realem?

Wczoraj wieczorem próbowałem poznać życie w Monachium po zmroku. I tu rozczarowanie, bo z trudem znalazłem knajpę, otwartą po północy. Ludzi na ulicach jak na lekarstwo. Wiadomo, poniedziałek. - Przyjedź tu na Oktoberfest. O, albo niedługo są targi motoryzacyjne - zachęcał właściciel malutkiej restauracji.

W Kicker Magazine zamieszczono ankietę: Jaki będzie wynik meczu Bayernu Monachium z Realem Madryt? Czytelnicy nie mają wątpliwości – 47% zagłosowało na wygraną gospodarzy. Pewność siebie przejawiają także lokalni kibice. – Wygramy! Mamy duże szanse. Zawsze dobrze gra nam się z Realem Madryt w Lidze Mistrzów – usłyszałem od jednego z fanów. Kogo z kolei najbardziej się obawiają? – Cristiano Ronaldo to jakaś maszyna. Nie wiem jak on to robi, ale jest niesamowity – dodał kibic Dumy Bawarii.

Sport Bild porównuje Ikera Casillasa z Manuelem Neuerem. Dziennikarze wyliczyli, że Hiszpan traci bramkę w Lidze Mistrzów średnio co 77 minut, natomiast Niemiec co 109 minut. W takich statystykach jak strzały obronione, złapane, obronione „setki”, długie podania – Neuer bije Casillasa na głowę. Co więcej, Bild znalazł słabe strony kapitana Realu Madryt. „Strzał po ziemi przy prawym słupku” – oto recepta na strzelenie bramki Ikerowi Casillasowi.

Piotr Trochowski, zawodnik Sevilli, życzy Bayernowi awansu do kolejnej rundy. Urodzony w Tczewie pomocnik ostrzega jednak, że Bawarczycy będą musieli wylać sporo potu, aby nie dopuścić piłkarzy Realu Madryt do strzału. Zdaniem Trochowskiego w Bundeslidze jest odpowiednik Jose Mourinho. – Wszyscy koncentrują uwagę na Mourinho. Na tym polega jego taktyka. Podobnie jest w Dortmundzie. W tym względzie jest sporo podobieństwa między Mourinho a Jürgenem Kloppem – powiedział w wywiadzie dla Sport Bild.

Ogólnie to wszystkie media raczej powtarzają się. Historia pojedynków, bilans spotkań, wypowiedzi Mourinho, Heynckesa. Spiegel umieścił na swojej stronie fotorelację ze starć Bayernu Monachium z Realem Madryt.

Na zdjęciu Jose Mourinho na lotnisku w Monachium. „The Special One przybył z fryzurą bojową – tytułuje artykuł o przylocie Królewskich Bild.de.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!