Menu
/ realmadrid.com

Wręczono nagrody klubowej Fundacji

Zorganizowano wielką galę

Zaangażowanie i solidarność. Przy takich przewodnich hasłach Fundacja Realu Madryt wręczyła w tym roku swoje Nagrody Duszy sportowcom, politykom i działaczom społecznym. Gala Fundacji została w tym roku połączona z obchodami 110. urodzin klubu.

W tak wyjątkowym roku nagrodę specjalną dostał Plácido Domingo. Artysta otrzymał statuetkę z rąk prezesa Florentino Péreza. - Dla mnie wręczenie tej nagrody to zaszczyt. Wszyscy madridistas czujemy się dumni, że jesteś jednym z fanów Realu Madryt. Plácido to uniwersalny wzór, także z powodu walorów, które przekazuje innym. Król muzyki i opery zawsze był do naszej dyspozycji. Powiem ci tylko, Plácido, że masz nasz podziw i uwielbienie. Real Madryt i Plácido Domingo mają jedną wspólną cechę: zawsze są wieczni - powiedział sternik Królewskich. Śpiewak odpowiedział na te słowa. - Będąc za Realem Madryt po prostu się siada i się cieszy. To zaszczyt otrzymać tę nagrodę. 110 lat to znaczący wiek: mamy 10 punktów przewagi w Lidze i sądzę, że możemy także zdobyć 10. Puchar Europy. Oddałbym wszystkie swoje nagrody za wygranie w tym sezonie Ligi. Jeśli musiałbym się poświęcić czy coś obiecać, zrobiłbym to. Nie dawajcie mi żadnych nagród, ale wygrajmy Ligę. Cóż, sądzę, że jednak nagroda to część całości. W klubie panuje w tym momencie wielka radość, świętuje się 110 lat, więc jestem bardzo dumny, że mogłem się tutaj pojawić - powiedział Domingo, który po zadedykowaniu nagrody dla Alfredo Di Stéfano wyśpiewał hymn Królewskich.

Na gali pojawiło się wiele osób związanych ze sportową stroną Realu Madryt - między innymi cała drużyna koszykarzy, większa część Castilli z trenerem Torilem na czele, Zinedine Zidane czy Luís Figo. Pierwszą drużynę reprezentowali kontuzjowani Di María i Coentrão, którzy nie polecieli dzisiaj wieczorem do Sewilli. Zespół przesłał swoje życzenia i uściski poprzez zaprezentowany filmik, w którym wystąpili José Mourinho oraz dwaj kapitanowie, Casillas i Ramos. Swoje zdanie na temat sezonu Królewskich wypowiedziały dwie wspomniane wcześniej legendy sekcji piłkarskiej. - W Lidze zostało wiele meczów do końca, ale jesteśmy na dobrej drodze, drużyna ma się świetnie. Mourinho? Widzę go na ławce Realu w kolejnych stu meczach. To byłoby świetne, patrząc na to, co robi z tą drużyną - stwierdził Zidane, któremu wtórował Figo. - Real Madryt jest fenomenalny. Mam nadzieję, że utrzymają przewagę i wygrają Ligę. To świetny sezon we wszystkich aspektach, teraz została ostatnia prosta. Real to ogromny klub z wielkim prestiżem, który ma niesamowitą historię wypełnioną zwycięstwami.

Po wstępnych uroczystościach przyszedł czas na właściwe nagrody. W kategorii Kariera Sportowa statuetkę zdobył Óscar Pistorius, atleta z RPA, który biega dzięki protezom nóg. Następnie przypomniano inicjatywy Fundacji w 2011 roku. Wśród nich wyróżniono dramatyczne chwile z Lorki, gdzie trzęsienie ziemi zrujnowało całe miasto. Klub przypomniał, że nie tylko działacze, ale także zawodnicy pomogli poszkodowanym, rozgrywając na południu Hiszpanii charytatywne spotkanie. Następna statuetka została wręczona właśnie za Współpracę przy Narodowych Projektach. Otrzymała ją jednostka wojskowa, która pomaga przy wszelkiego rodzaju tragediach. Nagrodę odebrał generał José Emilio Roldán.

Statuetkę w kategorii Solidarność otrzymał Unicef za swoją kampanię "Podaruj 1 dzień". Zinedine Zidane wręczył wyróżnienie dla pani prezes organizacji na Hiszpanię, Consueli Crespo, oraz jednemu z ambasadorów Unicefu i bohaterowi akcji, Imanolowi Ariasowi. Nagrodę za Współpracę Międzynarodową otrzymali Salezjanie za swoje misje charytatywne. Nagrodę z rąk pani burmistrz Madrytu Any Botelli otrzymał ojciec Agustín, który w swoim wystąpieniu przypomniał o budowie szkoły w Río de Janeiro, przy której Fundacja bardzo pomogła.

Zdjęcia z gali możecie obejrzeć tutaj i tutaj.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!