REKLAMA
REKLAMA

Maldini: Marcelo najlepszym lewym obrońcą świata

Włoch chwali zawodnika Realu Madryt
REKLAMA
REKLAMA

Paolo Maldini to bez wątpienia jeden z najlepszych obrońców, jacy pojawili się kiedykolwiek na światowych boiskach. Podczas 24 sezonów gry w barwach AC Milan Włoch poznał grę defensywną od podszewki i wie o niej wszystko. Tym bardziej cieszy to, co powiedział o Marcelo. Według legendy Rossonerich jest to obecnie najlepszy lewy obrońca na świecie.

– Aby być dobrym lewym obrońcą, trzeba przestrzegać pewnej reguły: jeśli nie jesteś pewien, że wrócisz i odzyskasz piłkę, nie wychodź do przodu. Zawodnikiem, który najlepiej stosuje się do tej zasady, jest Marcelo z Realu Madryt – powiedział Maldini dziennikowi Corriere dello Sport.

Włoch porównał lewego defensora Królewskich do innych zawodników występujących na tej pozycji. Według niego wypadają blado w porównaniu z Marcelo: „Bale? Nie, on jest dobry tylko w ataku, tak jak Emanuelson. Taiwo? Moim zdaniem Milan powinien był dwa razy się zastanowić przed jego kupnem”.

Zawodnik Los Blancos udowadnia, że stale się rozwija. Z zawodnika o skłonnościach głównie do ataku stał się świetnym także w działaniach defensywnych. Mourinho to docenia, co doskonale widać przy ustalaniu wyjściowego składu. Mimo przybycia silnej konkurencji dla Marcelo w osobie Fabio Coentrão, trener konsekwentnie stawia na Brazylijczyka.

Ostatnie aktualności

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (79)

REKLAMA