/ marca.com, blogadecima.blogspot.com

Ciekawostki z meczu z Ponferradiną

Ostatnie spotkanie w liczbach

Real Madryt, pokonując we wtorek Ponferradinę, wygrał na stadionie zespołu z Segunda División B w rozgrywkach Copa del Rey po raz pierwszy od sezonu 2004/05. Wówczas Królewscy w 1/32 finału rozgrywek wygrali 2:1 z zespołem Leganés. Od tamtej pory Real Madryt w wyjazdowych starciach z trzecioligowcami zanotował dwie porażki - Real Unión (2:3), Alcorcón (0:4) - i trzy remisy - Écija (1:1), Alicante (1:1) i Real Murcia (0:0).

Real Madryt przedłużył swoją passę bez straconej bramki w Copa del Rey do 563 minut. Ostatnią bramkę w tych rozgrywkach wbił Królewskim Diego Forlán w siódmej minucie pierwszego ćwierćfinałowego meczu z Atlético Madryt. Od tamtej pory już nikt nie był w stanie pokonać bramkarza Realu Madryt:
Real Madryt 3-1 Atlético Madryt (83 minuty);
Atlético Madryt 0-1 Real Madryt (90 minut);
Sevilla FC 0-1 Real Madryt (90 minut);
Real Madryt 2-0 Sevilla FC (90 minut);
FC Barcelona 0-1 Real Madryt (120 minut);
SD Ponferradina 0-2 Real Madryt (90 minut).

Najlepsza passa bez straconej bramki w Copa del Rey w historii klubu wynosi 595 minut. Rekord ten został ustalony na przełomie sezonów 1988/89 - 1989/1990. Wówczas passę Królewskich przerwał 23 stycznia 1990 roku Real Valladolid. Oznacza to, że obecnie do pobicia klubowego rekordu piłkarzom José Mourinho brakuje 33 minut w rewanżowym meczu z Ponferradiną.

1. oficjalny mecz pomiędzy Realem Madryt a Ponferradiną.
70. oficjalny mecz Kaki w barwach Realu Madryt.
190. oficjalny mecz Higuaína w barwach Realu Madryt.
10. mecz Mourinho w Copa del Rey na czele Realu Madryt.
20. mecz Sergio Ramosa w Copa del Rey w barwach Realu Madryt.
10. zwycięstwo Marcelo w Copa del Rey w barwach Realu Madryt.
1. bramka Callejóna w Copa del Rey w barwach Realu Madryt.
Orlando Quintana jest 47. bramkarzem pokonanym przez Cristiano Ronaldo w barwach Realu Madryt.