W sumie czternastu zawodników Realu Madryt otrzymało powołania do reprezentacji narodowych, aby wziąć udział w meczach towarzyskich, a także barażach do EURO 2012 w Polsce i na Ukrainie i kwalifikacjach do Mundialu w 2014 roku w Brazylii i do EURO 2013 U-21. Najwięcej reprezentantów Królewskich ma oczywiście kadra Hiszpanii, w której znaleźli się Iker Casillas, Sergio Ramos, Raúl Albiol, Álvaro Arbeloa i Xabi Alonso. Hiszpanie w ramach przygotowań do EURO 2012 zmierzą się w towarzyskich meczach z Anglią i Kostaryką.
| Mecz | Miejsce | Data |
| Anglia - Hiszpania | Londyn, Anglia | 12 listopada, 18:15 |
| Kostaryka - Hiszpania | San José, Kostaryka | 15 listopada, 22:30 |
W podobnej sytuacji znajduje się reprezentacja Niemiec, która po zapewnieniu sobie awansu na EURO, również rozegra dwa towarzyskie spotkania. Podopieczni Joachima Löwa, który do kadry powołał zarówno Mesuta Özila, jak i Samiego Khedirę, zmierzą się z Ukrainą i Holandią.
| Mecz | Miejsce | Data |
| Ukraina - Niemcy | Kijów, Ukraina | 11 listopada, 20:45 |
| Niemcy - Holandia | Hamburg, Niemcy | 15 listopada, 20:45 |
Karim Benzema jest ostatnim zawodnikiem Realu Madryt, którego czekają bez wątpienia łatwiejsze spotkania towarzyskie. A wszystko to za sprawą tego, że Francja również zapewniła sobie już awans na EURO 2012. Tym samym Les Bleus czekają towarzyskie mecze ze Stanami Zjednoczonymi i Belgią.
| Mecz | Miejsce | Data |
| Francja - USA | Paryż, Francja | 11 listopada, 21:00 |
| Francja - Belgia | Paryż, Francja | 15 listopada, 21:00 |
Bez wątpienia największa presja ciążyć będzie na reprezentacji Portugalii, do której to powołania otrzymali Cristiano Ronaldo, Pepe i Fábio Coentrão. Os Navegadores czeka ciężka przeprawa w barażach do EURO 2012 z Bośnią i Hercegowiną.
| Mecz | Miejsce | Data |
| Bośnia i Hercegowina - Portugalia | Zenica, Bośnia i Hercegowina | 11 listopada, 20:00 |
| Portugalia - Bośnia i Hercegowina | Lizbona, Portugalia | 15 listopada, 22:00 |
Baraże do EURO 2012 czekają także reprezentację Turcji, a wraz z nią powołanego do kadry Hamita Altıntopa. Podopieczni Guusa Hiddinka zmierzą się w dwumeczu z kadrą Chorwacji.
| Mecz | Miejsce | Data |
| Turcja - Chorwacja | Stambuł, Turcja | 11 listopada, 20:05 |
| Chorwacja - Turcja | Zagrzeb, Chorwacja | 15 listopada, 20:05 |
Mecze kwalifikacyjne do Mundialu w 2014 roku czekają z kolei reprezentację Argentyny, w kadrze której wobec kontuzji Ángela Di Maríi tym razem znalazł się jedynie Gonzalo Higuaín. Albicelestes zmierzą się z Boliwią i Kolumbią.
| Mecz | Miejsce | Data |
| Argentyna - Boliwia | Buenos Aires, Argentyna | 11 listopada, 21:00 |
| Kolumbia - Argentyna | Barranquilla, Kolumbia | 15 listopada, 22:00 |
I na koniec powołanie do kadry Francji U-21 otrzymał Raphaël Varane. Młodzi Francuzi w ramach kwalifikacji do EURO 2013 U-21 zmierzą się z Rumunią i Słowacją.
| Mecz | Miejsce | Data |
| Francja U-21 - Rumunia U-21 | Nantes, Francja | 10 listopada, 20:45 |
| Francja U-21 - Słowacja U-21 | Angers, Francja | 14 listopada, 20:45 |
Komentarze (23)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj się