Menu
El Jarek / as.com

Coentrão: Na rywalizacji zyskuje drużyna

Wywiad z Portugalczykiem

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Spełnia się twoje marzenie, ponieważ zawsze mówiłeś, że chciałbyś zostać zawodnikiem Realu Madryt...
Tak, to prawda. Marzeniem każdego zawodnika jest gra w Realu Madryt. Chciałem tego od dziecka, wyobrażałem siebie grającego w tej drużynie, to był mój cel. Marzenie stało się rzeczywistością. Teraz mam nadzieję na dobrą kontynuację i możliwość zademonstrowania ludziom, że jestem przygotowany do gry tutaj.

Jakie myśli przebiegały przez twoją głowę, kiedy podpisywałeś w obecności Florentino Péreza nowy kontrakt, który wiąże cię z Realem na sześć kolejnych lat?
Szczerze, to nic, byłem tylko zdenerwowany. Bycie tutaj, z prezesem, podpisywanie umowy... To wszystko jest jak sen...

Niecierpliwisz się na rozpoczęcie pracy z Mourinho w następnym tygodniu i poznanie swoich nowych kolegów?
Oczywiście, że tak. To najlepszy trener na świecie. To zaszczyt, że mam szansę pracować z nim od tego momentu.

Będziesz rywalizował z utalentowanymi piłkarzami takimi, jak Marcelo, by wywalczyć swoje miejsce w składzie.
To coś dobrego, przede wszystkim dla Realu Madryt. Posiadanie w składzie tak świetnych graczy jak Marcelo, to dobra rzecz dla każdej ekipy. Będę pracował, żeby grać i on na pewno też będzie to robił. Każdego tygodnia będziemy rywalizować o miejsce i zyska na tym drużyna, co jest w tym wszystkim najważniejsze.

Znasz ligę hiszpańską ze swojego pobytu w Saragossie. Co o niej sądzisz?
To bardzo konkurencyjna liga, wiele dobrych drużyn. Bardzo chcę w niej grać i wygrać ją z Realem Madryt, który dla mnie jest najlepszym klubem na świecie.

Fakt, że spotkasz kolegów z reprezentacji, ułatwi aklimatyzację?
Tak, sądzę, że to trochę pomoże. Przychodzę do największego klubu na świecie i nawet pomimo tego, że Benfica też jest świetnym klubem, to zawsze jest w tym coś dziwnego. Posiadanie na miejscu przyjaciół na pewno będzie bardzo ważne, ponieważ oni ułatwią mi wiele spraw.

Ze wszystkich zawodników Realu, z kim najbardziej chcesz zagrać?
Z wszystkimi. Real ma wielu świetnych graczy i bardzo chcę grać z nimi wszystkimi.

Co powiesz kibicom na temat tego, co Coentrão może wnieść do Realu Madryt?
Uważam siebie za piłkarza, który pracuje dosyć ciężko. Postaram się robić wszystko jak najlepiej, by moja drużyna wygrywała wszystkie mecze. To moja najlepsza cecha, poza tym będę po prostu biegał i kopał piłkę.

Miałeś w ostatnim czasie również inne oferty. Dlaczego wybrałeś Real?
To prawda, że były inne oferty, ale ja zawsze jasno wiedziałem, że albo odejdę do Realu, albo zostanę w Benfice. Nie chciałem stamtąd odchodzić do klubu, który nie byłby Realem.

Jakie jest teraz twoje marzenie na najbliższy sezon?
Bardzo proste. Wygrać wszystkie rozgrywki, w których zagramy.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!