Menu
/ Marca

Hierro wróci do Madrytu?

Hiszpan otrzymał propozycję od Florentino Péreza

Fernando Hierro może być jednym z letnich transferów Realu Madryt. Jego kandydatura z dnia na dzień ma coraz większe poparcie, zarówno w klubie, jak i szatni. Póki co na Santiago Bernabéu nie podjęto jednak żadnych kroków w tym kierunku, dlatego że drużyna wkracza w decydującą fazę sezonu. Ponadto klub ciągle zastanawia się nad zmianami, takimi jak przydzielenie nowych funkcji Jorge Valdano. Hierro natomiast, jeśli dojdzie do transferu, obejmie stanowisko dyrektora sportowego, którego rolę od ponad czterech lat odgrywał w Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej. Wiadomo już, że 43-latek nie zgodził się na przedłużenie kontraktu, ponieważ, jak sam mówi, chce odpocząć od futbolu. W czerwcu pożegna się z kolegami i zwolni miejsce nowym kandydatom.

Real Madryt może jednak wpłynąć na zmianę decyzji Hiszpana, za którym przemawia wiele czynników. Hierro przez wiele lat grał przecież w białej koszulce, świetnie wykonywał pracę w Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej, a także potrafi dogadać się z piłkarzami. Florentino Pérez czeka również na decyzję José Mourinho. Portugalczyk dał jasno do zrozumienia, że nie chce widzieć Valdano rozmawiającego z drużyną i zarządem. "Albo odchodzi Valdano, albo odchodzę ja", powiedział piłkarzom przed kilkoma miesiącami. Mourinho osiągnął cel jeszcze przed rozpoczęciem następnego sezonu. Ma pełną władzę nad decyzjami sportowymi, sztabem technicznym, transferami i sprzedażą zawodników.

Mówi się, że Hierro propozycję z Realu Madryt otrzymał jeszcze przed ogłoszeniem decyzji o nieprzedłużaniu kontraktu z obecnym pracodawcą. Florentino Pérez oferował mu miejsce Valdano, którego mimo wszystko nie zamierza zwolnić. Argentyńczyk ma od nowego sezonu odgrywać inną, jeszcze nikomu nieznaną rolę.

Istnieje również możliwość, że Hierro będzie odpowiadał za madrycką szkółkę. Mourinho ma już u swego boku Zinedine'a Zidane'a, którego łączą z Hiszpanem świetne relacje. Francuz odgrywa na Santiago Bernabéu coraz ważniejszą rolę. Zaczynał jako doradca prezesa, ale wraz z przybyciem Mourinho oddalił się od biur i dużo częściej bywa w Valdebebas. Zidane rozmawia prawie ze wszystkimi piłkarzami. Pomógł drużynie odzyskać Karima Benzemę, a także udziela rad młodym graczom, zarówno hiszpańskim, jak i zagranicznym. Ponadto podróżuje z zespołem podczas spotkań Ligi Mistrzów i brał udział w świętowaniu ostatniego triumfu w Pucharze Króla.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!