Menu
Serpico / RealMadryt.pl

RealMadryt.pl w Madrycie: Europejska moc Bernabéu

Jak stadion Realu Madryt żyje meczami Ligi Mistrzów

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Tak jak w relacji z przyjęcia autokaru z piłkarzami pisaliśmy, że wygląda ono zupełnie inaczej przed zwykłymi meczami ligowym, w porównaniu z pojedynkami w Lidze Mistrzów, tak analogicznie ocenić możemy doping na Santiago Bernabéu. Krążą różne opinie odnośnie tego, jak kibice wspierają drużynę na stadionie Realu Madryt. Jednym z zarzutów jest "piknikowa" atmosfera i niewielkie wsparcie okazywane walczącym na murawie zawodnikom.

Z doświadczenia mogę zaryzykować tezę, że ten stereotyp nadany Bernabéu jest prawdziwy, ale dotyczy wyłącznie przeciętnych spotkań o zwykłe trzy punkty w Primera División. Na dwóch meczach ligowych, które dane mi było obejrzeć na żywo, na trybunach było po prostu nudno i bez większych emocji. Sytuacja diametralnie zmienia się jednak na wielkie starcia w Europie. Wtedy głośny doping zaczyna się przed pierwszym gwizdkiem, a kończy kilka chwil po ostatnim. Tak też było we wtorkowym spotkaniu z Tottenhamem, gdy na minuty przed rozpoczęciem zawodów czuć było w powietrzu, że jesteśmy świadkami czegoś wielkiego. Czuć było tego ducha Bernabéu, który dziewięciokrotnie był świadkiem, jak najwięksi piłkarze w historii futbolu kroczyli po Puchar Europy. Filmiki, które zdołałem nakręcić amatorską ręką na pewno w pełni nie oddadzą, co przeżyliśmy tego pięknego wieczora, ale dają one namiastkę fiesty, jaka miała miejsce w tym fantastycznym pojedynku z Tottenhamem.

Zdjęcia redaktorów RealMadrid.pl zobaczyć można tutaj.
Zdjęcia użytkownika Realista1987 zobaczyć można tutaj.


Tottenham players enter the Santiago Bernabéu for warm-up (5.04.2011)Van der Vaart na rozgrzewce, nietypowa żonglerka (5.04.2011)Tottenham players warming up at the Santiago Bernabéu (5.04.2011)Real Madrid players enter the Santiago Bernabéu for warm-up (5.04.2011)Real Madrid players warming up at the Santiago Bernabéu (5.04.2011)Tottenham Hotspur fans at the Santiago Bernabéu (5.04.2011)Real Madrid line-up annoucement at the Santiago Bernabéu (5.04.2011)Real Madrid fans ready for the Champions League game against Tottenham (5.04.2011)Real Madrid and Tottenham Hotspur teams appear for the Champions League game (5.04.2011)"Hasta el final" chant at the Santiago Bernabéu (5.04.2011)Adebayor and Özil kick off vs Tottenham Hotspur (5.04.2011)Di María corner kick and Carvalho header vs Tottenham Hotspur (5.04.2011)"Cómo no te voy a querer" chant and Bale's chance at the Santiago Bernabéu (5.04.2011)Cristiano Ronaldo missed free kick vs Tottenham Hotspur (5.04.2011) (5.04.2011)Rzut wolny Cristiano Ronaldo (5.04.2011)Bale's corner kick and Assou-Ekotto's shot at the Santiago Bernabéu (5.04.2011)Santiago Bernabéu celebrating Adebayor's goal vs Tottenham Hotspur (5.04.2011)"Así gana el Madrid!" chant after Di María's goal at the Santiago Bernabéu (5.04.2011)Emmanuel Adebayor applaused at the Santiago Bernabéu (5.04.2011)Z żalem opuszczaliśmy Hiszpanię...Już wkrótce - interaktywny Tour del Bernabéu.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!