Togijski napastnik Realu Madryt, Emmanuel Adebayor, odrzucił możliwość powrotu do reprezentacji pomimo otrzymania powołania na spotkanie eliminacyjne do Pucharu Narodów Afryki, w którym Togo zmierzy się z Malawi.
Przypomnijmy, że Adebayor zrezygnował z gry w kadrze po tym, jak autobus z togijskimi piłkarzami został zaatakowany przez uzbrojoną grupę przestępczą. Miało to miejsce tuż przed rozpoczęciem Pucharu Narodów Afryki w 2010 roku.
"Nie składałem obietnicy o powrocie na mecz w Malawi", zapewnił piłkarz po tym, jak otrzymał powołanie. "Gdybym miał grać z Malawi, to dawno by mnie tu nie było. Właśnie zakończyłem trening Realu Madryt. Nie wrócę do reprezentacji na ten mecz", wyjawił.
Prezes federacji, Gabriel Ameyi, wyraźnie żył nadzieją, że Adebayor jednak dołączy do zgrupowania kadry. "To ważne, że dołącza do drużyny. Kroki zostały poczynione w odpowiednim kierunku, by pokazał swój patriotyzm", oświadczył Ameyi.
Adebayor odrzucił powołanie do reprezentacji
Togijczyk nie zagra z Malawi
REKLAMA
Komentarze (22)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj się