Menu
/ as.com, marca.com

Raúl zaprezentowany w Schalke, Guti w Beşiktaşie

Obaj piłkarze już w nowych klubach

Były kapitan i legenda Los Merengues podpisał dziś dwuletni kontrakt z Schalke 04, zamieniając Madryt na Gelsenkirchen. O godzinie 15.00 został zaprezentowany jako nowy piłkarz niemieckiego klubu.

Poranne testy medyczne zawodnik przeszedł bez problemu. Na murawę stadionu Schalke 04 El Siete wyszedł w towarzystwie trenera zespołu Felixa Magatha oraz dzieciaków należących do niższych kategorii wiekowych klubu. Aby pamiętał o górniczym pochodzeniu klubu, miasta i regionu, otrzymał bryłę węgla.

Już w najbliższą sobotę Schalke 04 zmierzy się w towarzyskim spotkaniu z Hamburgiem. Mecz przewidziany jest na godzinę 16.45 i wtedy Raúl Gonzalez może zadebiutować w nowym zespole, Schalke 04 Gelsenkirchen.

- Przychodzę do ambitnego zespołu, który interesował się mną najbardziej. Przyszedłem tu aby ciężko pracować, grać i dawać radość kibicom. Chciałbym im wszystkim podziękować. To dla mnie dzień szczególny, po 16 latach gry dla Realu Madryt. Teraz marzę o podjęciu nowego wyzwania. Schalke gra w Lidze Mistrzów i walczy o tytuł Mistrza Niemiec. Uważam, że te dwa lata będą wspaniałym doświadczeniem. Jestem pewien, że wszystko dobrze się ułoży. Miałem inne propozycje, wybrałem jednak to miejsce. Co będzie, jeżeli Schalke trafi w Lidze Mistrzów na Real? Nie ma żadnej klauzuli w kontrakcie, która zabraniałaby mi grać, ale aby tak się stało, musiałoby zaistnieć wiele zbiegów okoliczności. I chciałbym, aby tak się stało - powiedział na konferencji prasowej Raúl Gonzalez Blanco.

Wczoraj natomiast odbyła się prezentacja Gutiego w Stambule. Tysiące kibiców stawiło się na stadionie Beşiktaşu, aby powitać byłego piłkarza Realu Madryt. Guti również podpisał kontrakt na dwa lata, podczas których zarobi około sześć milionów euro.

Jak pisze dziennik As, zawodnik, który zawsze żył w cieniu galaktycznych, w wieku 33 lat doczekał się gwiazdorskiego przyjęcia i nowego przydomku - "Burza Blond". Należący do wyjątkowo fanatycznych tureccy kibice sprawili hiszpańskiemu pomocnikowi gorące powitanie.

Turecki klub również walczy o mistrzostwo kraju, w europejskich pucharach występuje obecnie w drugiej rundzie eliminacji do Ligi Europejskiej. Prezesem klubu jest Yildirim Domirören, magnat tureckiego gazu, mający mocarstwowe plany także na polu piłki nożnej.

Obaj piłkarze zachowali swoje tradycyjne numery - "7" i "14".

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zgadzam się.