Menu
Rafael / realmadrid.com

Pardeza: Real Madryt jest obecnie w optymalnej formie

Wywiad z dyrektorem sportowym Królewskich

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Kibice pragną, aby zespół zdobył dziesiąty Puchar Europy, jednak wcześniej trzeba wyeliminować skomplikowanego rywala.
Oczekują tego od lata zaszłego roku, ale to jest zrozumiałe. Jednakże wciąż pozostało wiele spotkań, aby uzyskać prawo do walki o tytuł. Właśnie stajemy naprzeciw zespołowi, który komplikował sprawy Realowi Madryt w ostatnich latach. Zainwestowali wiele pieniędzy, aby zastąpić tak ważnych piłkarzy, jak Benzema czy Juninho Pernambucano. To jest Liga Mistrzów. Jesteśmy pewni, że nawet jeśli Lyon ma pewne słabości, to zrekompensuje je innymi wartościami, które również liczą się w piłce nożnej.

Real Madryt również się zmienił.
Tak. Rozmawiałem wczoraj z Zidane'em i wyszło, że obecnie jest w drużynie czterech, czy pięciu zawodników, z którymi on grał. W zespole dokonało się kilka zmian w ostatnich latach, co jest obecnie normalne w futbolu. Trudno znaleźć graczy, którzy przez większość swojej kariery grają dla jednego klubu, jak Raúl, Guti, Casillas czy Ramos.

Zespół musi awansować do ćwierćfinału.
Liga Mistrzów jest szczególnie skomplikowana. W rundzie pucharowej pewne okoliczności mogą sprawić, że pożegnasz się z rozgrywkami. Zdajemy sobie sprawę, w jak ważnej sytuacji jesteśmy. W ciągu ostatnich pięciu lat nie przeszliśmy 1/8 finału. Musimy mieć szacunek do Olympique’u Lyon, gdyż są wielkim przeciwnikiem. W ostatnim dziesięcioleciu zdobyli prestiż we Francji i na pewno łatwo nie oddadzą nam tego spotkania.

Real Madryt jest w najlepszym momencie sezonu?
Mam nadzieję, że jesteśmy gdzieś pośrodku. Chciałbym, aby zespół mógł grać jeszcze lepiej, niż w ostatnich sześciu tygodniach, ale przy tym wierzę, że ludzie nie mają już najmniejszych wątpliwości, co do postępu, jaki zespół dokonał. Myślę, że widać znaczną wydajność w spotkaniach, w porównaniu do początku sezonu. Zarówno obrona, jak i atak spisują się bardzo dobrze w każdym meczu. To nam daje wiele optymizmu, jeśli chodzi o ambicję drużyny. I tak uważam, że jeszcze musimy się poprawić i zespół może grać jeszcze lepiej.

Real Madryt poprawił swoją grę, przy czym Barcelona zaczęła grać nieco słabiej?
Nie sądzę, aby uzasadnione było robienie takiego zestawienia. Każdy zespół w trakcie sezonu miewa lepsze, jak i gorsze momenty. To logiczne, że doświadczenie, jakie Real Madryt zdobył na początku sezonu, musiało wpłynąć na zmianę gry drużyny. Z drugiej strony, w przypadku Barcelony było wręcz przeciwnie. Zaczęli sezon bardzo udanie, jednak pewnym było, że w końcu natrafią na problemy. Musieliśmy radzić sobie z nieobecnościami ważnych piłkarzy, czego oni nie doświadczali do niedawna. Real Madryt jest obecnie w optymalnej formie, a nowi gracze w pełni zintegrowali się z zespołem.

Co myśli pan o dotychczasowej pracy Cristiano Ronaldo?
Każdy posiada swój własny profil psychologiczny, który czyni nas wielkim, małym albo przeciętnym. Jest obdarzony nie tylko warunkami fizycznymi, ale także osobowością, silnym charakterem. Każdy wielki gracz może pracować nad wieloma aspektami osobowości. Każdy próbuje pozbawić cię zalet, dlatego inteligentni gracze muszą znajdować sposób, aby być ponad tym. Ronaldo zdał sobie sprawę, że nawet najmniejsze niefortunne zachowanie może spowodować to, że zostanie zawieszony i nie będzie mógł pomóc drużynie. Jest inteligentny i jeszcze młody. Wierzymy, że poprawi zarówno osobowość, jak i grę.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!