Menu
/ Marca

Cristianodependencia potwierdzona

Statystyki <i>Blancos</i> są dwa razy gorsze, gdy na boisku nie ma Cristiano

"Cristiano Ronaldo sprawia, że cała drużyna gra lepiej. Dodaje nam ogromną siłę rażenia w ofensywie", przyznał kilka dni temu Emilio Butragueńo. I trzeba przyznać, że słowa dyrektora do spraw instytucjonalnych Realu Madryt znajdują swoje potwierdzenie w nieprawdopodobnych wręcz statystykach. Weźmy pierwszy przykład z brzegu - Królewscy z Cristiano Ronaldo w składzie zdobyli aż 30 punktów w jedenastu meczach, natomiast bez niego tych punktów było zaledwie 17. Może bramki? Z portugalskim crackiem piłkarze Blancos zdobywają średnio 2,9 bramki na mecz (w sumie 32 gole). Bez niego zaledwie 1,5 bramki na mecz (w sumie 15 goli).

O dziwo obecność Cristiano ma znaczący wpływ także na tracone bramki. Z Portugalczykiem na murawie Real Madryt stracił 8 bramek (0,7 na mecz). Bez niego natomiast aż 14 (1,4 na mecz). Na pierwszy rzut oka więc widać, że bez Cristiano Ronaldo wszystkie statystyki Królewskich pogarszają się aż dwukrotnie! Jakby tego było, z jedenastu spotkań, w których portugalski zawodnik wziął udział, aż dziesięć zakończyło się zwycięstwem Realu Madryt. Jedyną porażką zakończył się pojedynek z Barceloną, w którym Cristiano wystąpił nie w pełni sił po dwumiesięcznej kontuzji. A jak wygląda ta sama statystyka bez Portugalczyka? Pięć zwycięstw, dwa remisy i trzy porażki...

Obecne statystyki Cristiano Ronaldo są lepsze od tych z sezonu 2007/08, który zakończył się dla Portugalczyka aż 42 bramkami w 48 meczach, Złotą Piłką, Złotym Butem i FIFA World Player. W tym sezonie skrzydłowy Królewskich ma już na koncie dwanaście bramek po rozegraniu... jedenastu meczów. W sezonie 2007/08 po rozegraniu takiej samej liczby spotkań Cristiano miał na koncie tylko cztery bramki. A trzeba pamiętać, że wtedy nie pauzował aż 57 dni z powodu kontuzji.

13 600 000 euro dla Realu Madryt
Sześć bramek Cristiano Ronaldo w czterech meczach Ligi Mistrzów nie wpływa jedynie na kwestie czysto sportowej, ale także ekonomiczne. Występy i forma Portugalczyka miały bowiem znaczący wpływ na to, że klub z Madrytu zainkasował za sam występ w fazie grupowej Ligi Mistrzów aż 13,6 miliona euro. Za każde zwycięstwa UEFA płaci 800 000 euro, a za remis 400 000 euro. Do tego należy dodać także trzy miliony euro za awans do 1/8 finału, a także siedem milionów euro za sam występ w Lidze Mistrzów. W sumie Real Madryt zainkasował już 13,6 miliona euro.

Real Madryt z CristianoReal Madryt bez Cristiano
Mecze1110
Zwycięstwa105
Remisy02
Porażki13
Bramki zdobyte32 (2,9 na mecz)15 (1,5 na mecz)
Bramki stracone8 (0,7 na mecz)14 (1,4 na mecz)
Punkty3017

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!