Menu
/ marca.com

Xabi: Styl Pellegriniego mi odpowiada

Rozgrywający Królewskich dla magazynu <i>Hala Madrid</i>

Pomocnik Realu Madryt, Xabi Alonso, wyznał, iż po pięciu latach gry w Liverpoolu zmiana otoczenia była dobrym posunięciem, tym bardziej, że pięć lat wcześniej miał szansę na transfer do Madrytu, jednak operacja wówczas nie doszła do skutku.

- Czuję, że po pięciu latach gry w tak historycznym klubie, jakim jest Liverpool, przyszedł czas na zmianę. Transfer do Madrytu był dla mnie bardzo istotnym bodźcem. Pięć lat temu miałem okazję na przenosiny tutaj, jednak nie udało się, ale teraz pomyślałem, że nadszedł ten moment - powiedział w wywiadzie dla magazynu Hala Madrid.

Xabi uważa, że na chwilę obecną zespół "prezentuje się bardzo dobrze", jednak w rozmowie z dziennikarzem podkreślił, iż wciąż trzeba się doskonalić. - Oczywiście są sprawy, które mogą być jeszcze szlifowane. Wyniki nie są złe, dobrze sobie radzimy, jednak nie idzie nam na tyle dobrze, jak byśmy chcieli, więc powinniśmy starać się poprawiać, ponieważ musimy być ambitni - tłumaczył.

- Myślę, że możemy należeć do grupy faworytów także w Lidze Mistrzów. To jest cel, bierzemy udział w rywalizacji i miejmy nadzieję, że będziemy mogli zdobyć tytuł - mówił o w Europie. Alonso uważa, iż dobrze zaadaptował się do zespołu i już przystosował się do życia w mieście: - Kocham Madryt, to miasto które znałem, więc nie miałem żadnych problemów z adaptacją. Moja rodzina i ja czujemy się tu komfortowo. Klub oczywiście stara się nam wszystko udogodnić.

W rozmowie na temat preferowanego przez siebie futbolu, przedstawił się jako orędownik ofensywnego stylu gry: - Pomysł na futbol, który mi odpowiada, to atakujący zespół, który ma kontrolę nad przebiegiem meczu, oraz osobowość i nie czeka na rywala, ale narzuca własny styl. Sądzę, że z takimi piłkarzami, jakich mamy, styl, który stara się nam wpoić trener, będzie mi odpowiadał.

Pytany o system Manuela Pellegriniego powiedział: - Próbował różnych stylów, jednak również dał nam dużo swobody w ataku, by system nie był zbyt skostniały i sztywny, bo gdy ty się przemieszczasz, inni również zmieniają pozycje. Oczywiście mamy wolność. Ale również musi być zachowana równowaga jeśli chodzi o defensywę, by ekipa była solidna - tłumaczył.

- Odkąd jestem w Realu Madryt, trener dał mi wiele minut i wiele ze mną rozmawiał. Prosi mnie o zachowanie równowagi w środku oraz abym próbował zapewniać rozwiązania partnerom. Jestem szczęśliwy z tego powodu i cieszy mnie, że jestem ważny dla zespołu i krok po kroku idziemy na przód. Mam nadzieję, że w dalszym ciągu będziemy kontynuować progres.

Zdaniem hiszpańskiego rozgrywającego gra w jednym zespole z wielkimi postaciami światowego futbolu to ogromna korzyść: - Kiedy masz piłkarzy, którzy utrzymają piłkę, potrafią dryblować, strzelają bramki, zdobywają przestrzeń, potrafią kontrolować grę, to bardzo ułatwia pracę - wyjaśniał.

Alonso w ciepłych słowach wypowiedział się na temat Kaki, mówiąc, iż jest "piłkarzem o wielkich umiejętnościach, sile, grający między liniami, gdzie nie ma wielu tak świetnych piłkarzy jak on". Cristiano z kolei "w każdym miejscu boiska, w którym się pojawi, ma rozwiązanie, a jego gwałtowność i porywczość pozwoliła mu na ogromną produktywność w Manchesterze i podczas kilku miesięcy gry w Realu Madryt".

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!