/ marca.com / as.com / własne

Copa del Rey 2009/2010 – trzecia runda

W grze zostały już tylko 32 drużyny

W środę rozegrano trzecią rundę Pucharu Króla 2009/2010. W jednym z najciekawszych meczów porażki doznała, zajmująca trzecią pozycję w Liga Adelante, Cartagena. Pogromcami Efesé okazali się zawodnicy Salamanki. Dużych emocji dostarczyło także spotkanie Córdoby z Rayo Vallecano, zakończone zwycięstwem piłkarzy z Madrytu. Dającą zwycięstwo bramkę dopiero w 116. minucie zdobył Sergio Pachón.

Na Nuevo Colombino w Huelvie najstarszy klub piłkarski Hiszpanii, tamtejsze Recreativo, pokonało 2:1 Las Palmas. Warta odnotowania jest także potyczka liderów Segunda División, zawodników Hérculesa, którzy bez problemów poradzili sobie z Hueską.

Kibiców Realu Madryt może zainteresować spotkanie w katalońskiej Gironie, gdzie gospodarze podejmowali Celtę Vigo. W zespole gości na boisku pojawił się wypożyczony na rok piłkarz Królewskich, Joselu. Wprawdzie grał dopiero od 57. minuty, kiedy losy meczu były praktycznie rozstrzygnięte, ale z pewnością miał udział w awansie jego zespołu do 1/16 finału Copa del Rey.

Hércules – Huesca 2:1

Dla takich drużyn, jak Alcorcón czy Alcoyano, występ w 1/16 finału Pucharu Króla będzie wielkim wydarzeniem. Tym bardziej, że tam czekają na nie między innymi Real Madryt i Barcelona. Pierwsze mecze kolejnej rundy rozpoczną się już 28 października. Rewanże zostaną rozegrane dwa tygodnie później.