REKLAMA
REKLAMA

Puyol o bieżących wydarzeniach

Carles docenia klasę Kaki i Ronaldo
REKLAMA
REKLAMA

W Radio Marca Carles Puyol stwierdził, że cała drużyna jest pewna występu w przyszłym roku na Santiago Bernabéu w finale Ligi Mistrzów.

- Jesteśmy o tym przekonani. To jeden z naszych celów. Wspaniale się wygrywa Champions League – wyznał kapitan FC Barcelona.

Obrońca Katalończyków dał do zrozumienia, że Madryt po zakupach Florentino Péreza będzie dysponował silnym składem. Na temat potencjalnego transfery Francka Ribery'ego powiedział, że już Kaka z Cristiano Ronaldo "wystarczą".

- Obaj są wielkimi piłkarzami. Ribery również jest fantastycznym zawodnikiem, ale mam nadzieję, że na wspomnianej dwójce poprzestaną - oznajmił wychowanek FCB.

Stoper dodał także, że temat transferów w zespole Królewskich jest dyskutowany na zgrupowaniu reprezentacji, ponieważ "są oni wielkimi graczami".

- Madryt w ubiegłym roku przegrał i jestem pewny, że w nadchodzącym sezonie zamierzają atakować. To my jesteśmy mistrzami i musimy bronić tytułów, co wymagać będzie od nas sporo wysiłku. Jeżeli zaprezentujemy takie same poświęcenie i wolę walki, to odniesiemy sukces - stwierdził.

Puyol zwrócił również uwagę na bardzo dobrą pracę, jaka wykonywana jest w klubowej szkółce, a także oznajmił, iż nie martwi go fakt, że nie przedłużył jeszcze kontraktu.

- Jestem przekonany, że, jeśli daje im się szanse, wyrastają na wielkich piłkarzy. W Barcelonie mamy szczęście, że czasami w pierwszej jedenastce występuje sześciu lub siedmiu wychowanków, co ma bardzo korzystny wpływ. Czuję się doceniany. Jestem spokojny. Przede mną jeszcze rok kontraktu i jest czas, by podpisać umowę. Nie powinno być z tym problemu - powiedział Carles.

Na temat możliwej wymiany Samuela Eto'o na Zlatana Ibrahimowicia Puyol powiedział dyplomatycznie, że "obaj są świetnymi piłkarzami".

- Twierdzę, że obaj są fantastyczni, ale zawsze powtarzałem, że trudno jest znaleźć piłkarza pokroju Samuela - zakończył.

Ostatnie aktualności

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (59)

REKLAMA