REKLAMA
REKLAMA

Champions League nie dla Klaasa lub Lassany

Jeden z piłkarzy nie będzie mógł zagrać w Lidze Mistrzów
REKLAMA
REKLAMA

Jak donosi piątkowe wydanie dziennika Marca, Real Madryt będzie miał duży problem, jeżeli chodzi o Ligę Mistrzów. Ulises Sánchez-Flor i Pablo Polo, dwaj pracownicy hiszpańskiego dziennika, dowiedzieli się, że UEFA pozwala na zarejestrowanie trzech nowych piłkarzy do 1/8 finału Ligi Mistrzów, lecz tylko jeden z nich mógł uczestniczyć wcześniej w rozgrywkach Pucharu UEFA. I tu zaczyna się problem Królewskich, ponieważ zarówno Klaas-Jan Huntelaar jak i Lassana Diarra, dwóch z trzech nowych zawodników, brali udział w rozgrywkach Pucharu UEFA, odpowiednio z Ajaxem i Portsmouth.

Real Madryt zakontraktował Klaasa-Jana Huntelaara oraz Lassanę Diarrę w przekonaniu, że będą mogli reprezentować Królewskich w Champions League, mimo że grali wcześniej w Pucharze UEFA. Jednakże dziennik Marca skontaktował się dwoma przedstawicielami najważniejszej organizacji piłkarskiej w Europie, którzy jednoznacznie odpowiedzieli, że prawo pozwala tylko jednemu z dwóch wymienionych wyżej piłkarzy zagrać w Lidze Mistrzów.

W artykule 17.17, UEFA mówi o prawie klubów do rejestracji trzech nowych zawodników. "Na wszystkie mecze 1/8 finału Ligi Mistrzów klub może zarejestrować trzech nowych zawodników. Rejestracja może być wykonana najpóźniej do 1 lutego 2009 roku".

Następny artykuł, 17.18, jasno mówi, że tylko jeden z trzech piłkarzy, którzy grali wcześniej w europejskich rozgrywkach klubowych, może być zarejestrowany do rozgrywek Champions League. "Jeden z trzech wspomnianych wyżej [w artykule 17.17 - dop. red.] zawodników, który grał w europejskich rozgrywkach klubowych UEFA dla innego klubu, podczas trwania sezonu, może zostać zarejestrowany pod warunkiem, że zawodnik nie grał w tych samych rozgrywkach dla innego klubu lub inny klub gra w tych samych rozgrywkach".

Zarówno Lassana Diarra jak i Klaas-Jan Huntelaar zagrali w Pucharze UEFA i na podstawie powyższych artykułów tylko jeden z nich będzie mógł bronić barw Realu Madryt w Lidze Mistrzów.

Ostatnie aktualności

Santa Cruz nowym celem?

Według <i>Daily Mirror</i> Real Madryt złożył ofertę za Paragwajczyka

42
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (126)

REKLAMA