Królewscy wypunktowani przez Getafe

Getafe CF - Real Madryt 3:1

Real Madryt poległ ostatecznie 1:3 na Coliseum Alfonso Pérez z miejscowym Getafe CF. Dwa gole dla gospodarzy zdobył Juan Albín i jednego Ikechukwu Uche, który ustalił wynik spotkania. Jedyne trafienie dla Realu zaliczył Javier Saviola.

Pierwsza połowa rozpoczęła się dla Blancos od mocnych wrażeń. Już w drugiej minucie bramkę ładnym strzałem głową zdobył Albín. Ataki Królewskich były zupełnie niezorganizowane, niezaplanowane, krótko mówiąc - chaotyczne. Dodając do tego fakt, że Blancos decydowali się na ataki niezbyt dużą liczbą piłkarzy, nie dziwiło "zero z przodu". Najlepszą szansę na wyrównanie zmarnował kapitan Raúl, który otrzymał znakomite podanie od Drenthego, lecz oddał strzał wprost w Pato. Okazje mieli jeszcze Sergio Ramos oraz Fernando Gago, lecz strzały obu zawodników lądowały poza bramką. W 37. minucie Roberto Soldado wpadł w pole karne Królewskich, zatrzymany został kontrowersyjnym wślizgiem przez Sergio Ramosa, jednak sędzia meczu uznał, że wszystko odbyło się przepisowo.

Początek drugiej połowy to kolejne uderzenie gospodarzy. Co prawda najpierw to Real Madryt rzucił się do huraganowych ataków, lecz kilkanaście sekund później kontrę z własnej połowy wyprowadził Juan Albín, pognał do przodu i sam też wykończył akcję. Wraz z biegiem czasu zawodnicy Królewskich prezentowali się coraz lepiej, coraz odważniej atakowali (z konieczności) i kontrolowali grę. Getafe decydowało się tylko na kontry. W końcu do siatki trafił Real: prostopadłe podanie od (wiadomo) Gutiego otrzymał Javier Saviola i bez wahania kopnął piłkę pod poprzeczkę bramki Pato. Kolejne ataki nie przynosiły już oczekiwanego skutku, a na koniec Merengues dobił, również z kontry, Ikechukwu Uche.

Niestety, w kolejnym spotkaniu zawodnicy Realu Madryt odnoszą kontuzje. Tym razem pech dopadł Wesleya Sneijdera i Miguela Torresa - wszystko wskazuje na to, że obaj odnieśli urazy mięśniowe i byli zmuszeni opuścić boisko jeszcze przed przerwą. Za Holendra pojawił się jego rodak Van der Vaart, natomiast Miguela zastąpił Salgado.

Składy:
Getafe CF: Pato - Contra (Cortés 58'), Cata Díaz, Mario, Licht - Granero, Polanski (Celestini 73'), Casquero, Gavilán - Soldado (Uche 61'), Albín
Real Madryt: Casillas - Miguel Torres (Míchel Salgado 36'), Sergio Ramos, Pepe, Marcelo (Bueno 75') - Gago, Guti, Sneijder (Van der Vaart 18'), Drenthe - Raúl, Saviola