/ marca.com

Klęska hiszpańskiej U-21

Portugalia - Hiszpania 4:1

W towarzyskim meczu reprezentacji U-21 pomiędzy Portugalią i Hiszpanią w Caraxo padł wynik 4:1 dla gospodarzy. Spotkanie było etapem przygotowań do MME, które odbędą się w czerwcu przyszłego roku w Szwecji.

Hiszpanie, podopieczni byłego trenera Realu Madryt Lopeza Caro, pierwsi stracili bramkę, jednak trzy minuty później wyrównali po rzucie karnym wykorzystanym przez Parejo, zawodnika Królewskich wypożyczonego do Queens Park Rangers. Mecz był wyrównany, obie drużyny prezentowały ciekawy i dojrzały, jak na tę kategorię wiekową, futbol.

Przed przerwą szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili jednak Portugalczycy. Hiszpańskiego bramkarza dwukrotnie pokonał Orlando Sá. Uskrzydleni gospodarze dołożyli w drugiej połowie jeszcze czwartą bramkę, autorem znów był Orlando Sá, zawodnik SC Braga, który tym samym zanotował hat-trick.

W 68. minucie spotkania na boisko wszedł zawodnik Castilli, Alberto Bueno.

4 - Portugalia: Rui Patrício (Ventura; min. 46); Pereirinha, Miguel Vitor (André Pinto; min. 46), Daniel Carriço, Rubén Lima; Joao Gonçalves (Bura; min. 58), Castro (João Martins; min. 65), Stélvio, Candeias; Orlando Sá, Rui Fonte (Yazalde; min. 46).

1 - Hiszpania: Sergio Asenjo; Azpilicueta, Balenciaga (Canella; min. 57), Álvaro Domínguez, Echaide (Javi Martínez; min. 46); Parejo (Raúl, min.83), Ignacio Camacho, Sergio Busquets, Fran Mérida (Jordi Alba; min. 83); Aarón, Adrián López (Bueno; min. 68).

Bramki: 1-0. Min.20: Rui Fonte; 1-1. Min.23: Parejo (karny); 2-1. Min.37: Orlando Sá; 3-1. Min. 43: Orlando Sá; 4-1. Min. 55: Orlando Sá.

Sędzia: Hugo Miguel (POR).

Żółte kartki: Miguel Vitor (min.22), Orlando Sá (min. 88).

Na stadionie Municipal de Cartaxo zasiadło dwa tysiące widzów.