REKLAMA
REKLAMA

Kulisy transferu Zidane'a do Realu

Piłkarz opowiedział o wydarzeniach sprzed ponad siedmiu lat
REKLAMA
REKLAMA

Zinedine Zidane został kupiony z turyńskiego Juventusu przez Real Madryt podczas wakacji 2001 roku za rekordową sumę 52 milionów euro. W ów transfer zaangażowani byli trzej dyrektorzy włoskiego klubu, Luciano Moggi, Roberto Bettega i Antonio Giraudo, którzy kilka lat później byli zamieszani w aferę Calciopoli, w wyniku której Stara Dama została karnie zdegradowana do drugiej ligi.

Dziennik La Stampa opublikował fragmenty rozmów, jakie Zidane toczył z prawnikami Moggiego, Andreą i Michelle Callaso w pokoju hotelowym niedaleko turyńskiego lotniska Caselle.

- Dyrektorzy Juventusu nie chcieli zgodzić się na mój transfer do Realu - mówił Francuz. - Relacje pomiędzy moim agentem a klubem zaczynały się mocno psuć. Lecz wtedy porozmawialiśmy z jednym z prawników Moggiego o nazwisku D'Onofrio. On utrzymywał bardzo dobre stosunki z Moggim, Bettegą i Giraudo i to dzięki jego interwencji ostatecznie doszło do transferu - kończy Zizou.

Rok później Francuz poprowadził Real Madryt do dziewiątego w historii Pucharu Europy.

Ostatnie aktualności

Terapia grupowa

Nowe zajęcia dla drużyny Realu Madryt

34
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (45)

REKLAMA