Menu
Blanco / realmadrid.com, ligafutbolindoor.es

Futbol halowy: Depor z Pucharem Hiszpanii

Królewscy nie dali rady w finale...

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Deportivo la Coruńa zdobyło Puchar Hiszpanii w futbolu halowym. W finale Fran i jego koledzy okazali się lepsi od Realu Madryt, wygrywając 12:9.

Mecz miał swoje podteksty, gdyż - jak pamiętamy - w 2002 roku na stulecie Realu Madryt Depor wygrało w finale Pucharu Króla z Blancos. Nam może się wydawać, iż rozgrywki halowe w Hiszpanii to zabawa starszych panów, ale tak nie jest: są gwiazdy, są emocje, jest pamięć o wspólnych nie tak dawnych konfrontacjach w Primera División.

Mecz, który rozpoczął się wczoraj o 21:00 w Palacio de los deportes de Riazor był pojedynkiem najlepszych graczy obu ekip - Frana i Alfonso. Na początku przewagę zdobyło grające szybko i pomysłowo Deportivo. Jednak wspaniale spisywał się bramkarz Królewskich, Emilio. To, iż pierwsza odsłona zakończyła się tylko dwubramkowym prowadzeniem blanquiazules jest w ogromnej części jego zasługą. Deportivo również może pochwalić się golkiperem z najwyższej półki. Kameruńczyk Songo’o nie raz zastopował jak zwykle świetnie dysponowanego Alfonso.

Niestety, gdy popatrzymy na to, jak zmieniał się wynik meczu, to musimy zauważyć, że „Super-Depor”, będące faworytem całych rozgrywek, zazwyczaj utrzymywało bezpieczną przewagę nad naszą drużyną. Być może decydujący wpływ na wynik miał powrót do drużyny Deportivo Romero, który pauzował w półfinałowym spotkaniu z Valencią. Ten zawodnik rozgrywał świetne zawody (4 gole) i obok Frana był najlepszy w swojej ekipie.

Jeszcze w 59. minucie lokalni kibice obejrzeli golazo Djalminhi i mogli zacząć śpiewać: „ĄCampeones, Campeones!” Deportivo la Coruńa zdominowało rozgrywki i jak najbardziej zasłużenie zdobyło mistrzostwo oraz Puchar Hiszpanii. Wicemistrzostwo w obu rozgrywkach dla Realu Madryt, Barcelona trzecia na obu frontach (w meczu o III miejsce Katalończycy wygrali z Valencią 17:10, która w lidze także była czwarta).

Deportivo la Coruńa - Real Madryt 12:9 (Romero 6, 41, 43 i 44, Naybet 7, José Ramón 13, 44 i 61, Jaime 17, Fran 27, Manjarín 40, Djalminha 51 - Iván Pérez 3 i 36, Alfonso 19, 47 i 60, Martín Vázquez 24 i 34, Amavisca 31, Ramis 59).
Deportivo: Songo’o, Fran, Djalminha, Romero, Naybet. Ponadto zagrali: Elduayen, Jaime, Donato, Manuel, Fran, Manjarín, Paco Jémez.
Real Madryt: Emilio, Julio Llorente, Iván Pérez, Geni, Torres Mestre. Ponadto zagrali:: Juanmi, Ramis, Alfonso, Martín Vázquez, Amavisca, Karanka.
Sędzia: Evaristo Puentes Leira.
Mecz rozegrany w Palacio de los deportes de Riazor obejrzało 6000 widzów.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!