Advertisement Advertisement
Menu
Wyniki na żywo
/ as.com

Ruud: Transfer Cristiano byłby czymś wielkim

Van Nistelrooy w krótkim wywiadzie dla dziennika <i>AS</i>

Regularnie śledzisz kolejne wiadomości na temat Cristiano?
Zobaczymy, co się z nim stanie. Teraz jestem tutaj i przygotowuję się do meczu z Włochami. Cóż, musimy poczekać. Ten transfer byłby dla Realu Madryt bardzo dobry, ponieważ ten klub zawsze sprowadza najlepszych na świecie, a Cristiano właśnie taki jest.

Co taki zawodnik może dać Realowi Madryt?
Cristiano może dać bardzo dużo swojej drużynie. Jest młody, ma wszystko. Przed nim bardzo długa i wspaniała kariera. Transfer ten byłby czymś wielkim dla Realu Madryt.

Wierzysz w tę kadrę Holandii?
Jesteśmy w bardzo silnej grupie z Włochami, Francją i Rumunią... Teraz chcemy skoncentrować się tylko i wyłącznie na tych pierwszych meczach. Później zobaczymy, co się stanie.

Pomaga wam fakt, że grupa ta nazywana jest "grupą śmierci"?
Lubię o tym myśleć. Prawda jest taka, że jeśli przejdziemy dalej, to będziemy mieć za sobą bardzo ciężką pracę, dlatego będziemy jednym z faworytów. Wszyscy na nas patrzą i mówią, że jesteśmy atrakcyjną drużyną z wieloma ofensywnymi zawodnikami w składzie. Od poniedziałku musimy to udowodnić na boisku.

Zamierzasz zostać królem strzelców Euro?
Zobaczymy. Gra dla takiej drużyny jak Holandia, która ma wielki potencjał ofensywny, jest bez wątpienia dużą przewagą dla napastnika.

Skoro mówimy o napastnikach... Kto według ciebie ma przed sobą wielką przyszłość?
Bez wątpienia Huntelaar, Fernando Torres i Benzema.

Jak na zgrupowaniu została przyjęta trójka madridistas?
Wspaniale. Ponadto graliśmy już w meczach towarzyskich przed Euro. Jesteśmy w dobrej formie. Za sobą mamy wielkie fiesty i celebracje, ale jesteśmy gotowi. W zespole Holandii również panuje szczególna atmosfera.

Real Madryt śledzi poczynania Huntelaara. Co możesz o nim powiedzieć?
Nie grałem z nim w PSV. Zdobył wiele bramek w Holandii. To typowa dziewiątka. Ma wszystko. Potrafi uderzyć głową, z lewej nogi, z prawej. Czeka go świetlana przyszłość za granicą.

Chcielibyście ominąć Hiszpanię?
Musimy grać po prostu nasz najlepszy futbol. Jeśli będzie inaczej, to odpadniemy. Jesteśmy spokojni, jeśli chodzi o rozmowy na temat drugiej fazy. Do tego jeszcze długa droga.

Co sądzisz o Hiszpanii?
To wielka drużyna. Pod pewnymi względami jest podobna do Holandii - zawsze kibice mają wielkie nadzieje przed Euro, ale praktycznie nigdy nic nie wygrywa. Hiszpania jest podobna do nas, dlatego teraz chcą to zmienić.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!