Castilla - Vecindario 1:2

Druga z rzędu porażka oznacza utratę pozycji lidera...

Castilla niczym pierwsza drużyna Królewskich. Podopieczni Juana Carlosa Mandii dominowali po to, by przegrać z Vecindario 1:2. Ta porażka oznacza, iż nasza drużyna spadła na 3. miejsce tabeli. Na fotel lidera powróciło Deportivo B. Drugie jest Rayo Vallecano.

Przed tygodniem, mimo porażki, Real Madryt Castilla utrzymał pozycję lidera grupy I Segunda División B, bowiem punkty straciły wspomniane Deportivo i Rayo Vallecano. Tym razem wpadka José Callejóna i jego kolegów miała już konsekwencje w postaci spadku o dwie pozycje w tabeli.

Gospodarze rozpoczęli mecz z osłabioną linią defensywną. Trener Mandía musiał wystawić w niej mało doświadczonych graczy: Argentyńczyka Villafańe oraz Niemca Schorcha.

Na boisku nie było widać osłabień. Dobra gra Castilli przyniosła efekt w 25. minucie, kiedy to Mosquera doskonałym strzałem nie dał szans portero gości, Javiemu Muńozowi. Podopieczni Mandii postanowili pójść za ciosem. Najlepszą okazję, po indywidualnej akcji, zmarnował 10 minut później Nieto. Dominacja Castilli wprowadziła nerwowość w poczynania gości, którzy jednak zdołali jednak zejść na przerwę z jedynie jednobramkową stratą do rywala.

Druga odsłona spotkania zaczęła się od świetnego strzału Camacho spektakularnie obronionego przez Felipe. W 54. minucie bracia Callejónowie po ładnej kombinacji mogli podwyższyć rezultat. Niestety, nie udało się, a chwilę później goście wyrównali. Błąd popełnił nasz stoper - Schorch, a napastnik Vecindario - Raúl Borrero wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Castilli. 58. minuta i - 1:1.

Taki obrót sprawy nie wybił z rytmu drużynę Mandii, który wzmocnił ofensywę, wprowadzając w miejsce niemieckiego pechowca Alberta Bueno. W 74. minucie właśnie ten zawodnik zwrócił uwagę sędziemu - Figueroi Vázquezowi na to, iż jeden z obrońców Vecindario zagrał ręką w polu karnym. Arbiter pozostał jednak głuchy na protesty. 5 minut później najlepszy, obok bramkarza Javiego Muńoza, zawodnik gości - Camacho z rzutu wolnego pokonał Felipe. Do końca meczu Castilla nie zdołała doprowadzić do remisu.

Następna, 31. kolejka 30 marca. Castilla zagra z Ourense, Deportivo B z Lugo, a Rayo Vallecano z Vecindario. Pontevedra, która podobnie jak RMC ma 51 punktów, powalczy z Leganés. Wszystkie ekipy z pierwszej czwórki grają na wyjeździe.

Real Madryt Castilla - UD Vecindario 1:2 (Mosquera 25 - Raúl Borrero 58, Camacho 79).

Castilla: Felipe - Villafańe, Tébar, Schorch (60. Alberto Bueno), Antón, Mateos, Parejo, Nieto (77. Gorka), Mosquera, Juanmi Callejón (83. Szalai), José Callejón. Trener: Mandía.
Vecindario: Javi Muńoz - Marcos M., Paco, Dorta, Rubén., Monteagudo, Míchel, Rubén Coméndez. (88. Saavedra), Raúl Borrero (85. Mauro), Camacho, Poncho (75. Abraham). Trener: Pacuco Rosales.
Sędzia: Figueroa Vázquez. Żółte kartki: Schorch, Juanmi Callejón, Parejo - Rubén Coméndez, Poncho, Monteagudo, Camacho, Dorta, Saavedra.
Stadion: Alfredo di Stéfano.