Advertisement Advertisement
Menu
Wyniki na żywo
/ as.com

Cannavaro przedłuży kontrakt

Włoch musi jednak rozegrać przynajmniej 30 meczów

Wszystko wskazuje na to, że Fabio Cannavaro pozostanie w Realu Madryt na jeszcze jeden sezon. Przynajmniej wersję taką dopuszcza kontrakt, który Włoch podpisał z Królewskimi w lecie 2006 roku. Były obrońca Juventusu zawarł umowę na dwa lata z możliwością przedłużenia jej o kolejny rok, jeśli w sezonie 2007/08 rozegra przynajmniej 30 meczów oficjalnych. Na dzień dzisiejszy ma ich już na koncie 20 (czternaście w La Liga, cztery w Lidze Mistrzów i dwa w Superpucharze). Jeśli włoskiego obrońce będą omijać groźniejsze urazy, to wszystko wskazuje na to, że spełni swój cel, jeśli oczywiście obie strony w dalszym ciągu chcą współpracować.

Słaby początek
Cannavaro przybył do stolicy Hiszpanii przed rozpoczęciem poprzedniego sezonu za pośrednictwem swojego rodaka, Fabio Capello. Real Madryt wydał na włoskiego obrońcę siedem milionów euro, a sam zawodnik był na początku swojej przygody w Hiszpanii bardzo krytykowany. Po zwycięstwie na Mistrzostwach Świata i odebraniu Złotej Piłki, forma Fabio pozostawiała wiele do życzenia. Pomimo tego, rozegrał on 32 mecze w samych ligowych zmaganiach.

W tym sezonie Cannavaro w dalszym ciągu znajduje się w pierwszym składzie, pomimo przyjścia do klubu Metzeldera, Pepego i Heinzego. Schuster wyznał już podczas przygotowań do sezonu, że wierzy w to, iż Canna będzie błyszczał w Madrycie tak samo, jak wraz ze swoją reprezentacją na ostatnim Mundialu. I wydaje się, że zapewnienia te mają swoje odzwierciedlenie na boisku. Niemiec bardzo ufa włoskiemu stoperowi i daje to wszystkich bardzo często do zrozumienia. Dlatego dla niemieckiego szkoleniowca priorytetem jest, aby Fabio pozostał w Madrycie jeszcze przez przynajmniej jeden sezon.

Ruud do 2010
Van Nistelrooy również przybył do Madrytu przed rozpoczęciem poprzedniego sezonu i, podobnie jak Cannavaro, podpisał kontrakt obowiązujący na dwa lata z możliwością przedłużenia o kolejny rok. Jednak sytuacja Holendra jest nieco inna. Klub chce jak najszybciej zamknąć rozmowy na temat przedłużenia obecnej umowy z holenderskim snajperem i spotkał się w tym celu z agentem piłkarza, Rodgerem Linse. Zamiarem działaczy Realu Madryt jest, aby Ruud przedłużył swój kontrakt do 2010 roku, czyli innymi słowy o dwa kolejne sezony. Zarówno sam zawodnik, który przechodzi w stolicy Hiszpanii drugą młodość, jak i klub chcą jak najszybciej dojść do całkowitego porozumienia.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!