José Mourinho zabrał do Niemiec 23 zawodników. Wśród nieobecnych pozostaje pięciu kontuzjowanych zawodników. Ferland Mendy wciąż przechodzi rehabilitację po urazie ścięgna mięśnia prostego uda prawej nogi, którego doznał w maju. Według medialnych doniesień Francuz ma wrócić do gry jesienią. Éder Militão leczy natomiast kontuzję mięśnia dwugłowego uda lewej nogi z kwietnia. Brazylijczyk powinien być gotowy do gry w pierwszych tygodniach nowego sezonu. Znacznie dłuższa przerwa czeka Rodrygo Goesa. Brazylijczyk w lutym zerwał więzadło krzyżowe przednie oraz łąkotkę boczną w prawym kolanie i jego powrót na boisko jest spodziewany dopiero w 2027 roku. Rehabilitację kontynuuje również Raúl Asencio, który w lipcu doznał urazu mięśnia prostego uda prawej nogi. Hiszpan ma wrócić do gry we wrześniu. Poza tym niedostępny jest Thiago Pitarch, który na starcie przygotowań doznał urazu kolana i wstępnie wróci do gry we wrześniu. Poza tym do Niemiec nie polecieli także Aurélien Tchouaméni i Endrick, którzy zmagają się z przeciążeniami mięśniowymi. Wstępnie obaj mają wrócić do pracy z drużyną w następnym tygodniu.
Na liście pojawili się Thibaut Courtois, Marc Cucurella, Ibrahima Konaté, Yan Diomandé, Jude Bellingham i Kylian Mbappé, którzy najpóźniej wrócili do treningów i nie rozegrali tego lata jeszcze ani minuty. Ich występów należy spodziewać się jednak w drugiej połowie.
MARCA wystawia w zapowiadanej jedenastce zawodników, którzy najdłużej pracowali w Valdebebas, a w porównaniu do składu na środowy mecz z Deportivo, do gry mają wejść Trent Alexander-Arnold za Denzela Dumfriesa, Federico Valverde za Eduardo Camavingę oraz Carlos Espí za nieobecnego Endricka.
PRZEWIDYWANY SKŁAD
Real Madryt: Łunin; Trent, Rüdiger, Huijsen, Carreras; Valverde, Bernardo; Brahim, Güler, Vinícius; Espí
Pozostali dostępni: Courtois i Wołoszyn; Konaté, Cucurella, Dumfries, Rivas, Bellingham, Camavinga, Cestero, Ciria, Mbappé oraz Diomandé.
NIEOBECNI
Kontuzje: Mendy, Militão, Rodrygo, Asencio i Pitarch
Przeciążenia: Tchouaméni oraz Endrick.
Sparing z Schalke rozpocznie się o godzinie 17:00. W Polsce będzie można obejrzeć go w MEGOGO oraz na Real Madrid TV.
Komentarze (3)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj się