Menu
/ realmadrid.com

Sneijder: Jestem gotów na walkę

Pierwsza konferencja prasowa Wesleya

Na jakiej pozycji czujesz się najwygodniej? Gdzie mógłbyś najbardziej pomagać drużynie?
Najlepiej czuję się tuż za napastnikiem, lecz chcę grać także na każdej pozycji w pomocy. Najpierw muszę wywalczyć sobie miejsce.

Jak zostałeś przyjęty w Madrycie? Jak się czujesz?
Ludzie przywitali mnie cudownie, co utwierdza mnie jedynie w przekonaniu, że podjąłem słuszną decyzję. Samo podpisanie kontraktu i prezentacja było czymś spektakularnym. Jestem zadowolony.

Rozmawiałeś z van Nistelrooyem o tym, jak nauczyć się hiszpańskiego?
Chcę nauczyć się języka jak najszybciej, ponieważ pomoże mi to w integracji z drużyną. Poproszę van Nistelrooya o rady, on nauczył się bardzo szybko.

Jak czujesz się w Madrycie?
Bardzo dobrze. Zostałem ciepło przywitany.

Jesteś trzecim Holendrem w drużynie, Barcelona tymczasem nie ma żadnego...
Wydaje się, że pod tym względem Real Madryt przewodzi w klasyfikacji... Holendrzy w Realu wykonywać będą dobrą pracę i pomogą drużynie w zdobywaniu tytułów.

Być może kolejnym transferem klubu będzie Robben. Co powiedziałbyś mu, by namówić go na odejście z Chelsea? Negocjacje w jego sprawie trwają już wieki...
Nie jestem do tego odpowiednią osobą. Robben to wspaniały piłkarz, który reprezentuje kadrę narodową i, kto wie, być może skończymy grając razem w jednym klubie.

Powiedziałeś, że chciałbyś grać jako ofensywny pomocnik. Musiałbyś więc rywalizować z Gutim.
W drużynie zawsze jest rywalizacja, a to dobrze, ponieważ dzięki temu gramy lepiej. Nikt nie ma jeszcze wywalczonego miejsca przed rozpoczęciem sezonu. Trzeba o nie powalczyć, a ja jestem gotów.

Jesteś przyzwyczajony do triumfowania. Który tytuł chciałbyś najbardziej wygrać z Realem Madryt?
Nie wygrałem wielu trofeów, a te, które zdobyłem, pochodzą z Holandii, jak Superpuchar i tym podobne. W Hiszpanii chciałbym zdobywać wiele trofeów.

Real Madryt poszukiwał gracza z charakterystyką odpowiadającą Twojej. Zdajesz sobie sprawę, że będziesz prowadził grę drużyny, przez co staniesz się najważniejszą osobą na boisku?
Nie przesadzajmy. Mam zamiar ciężko pracować, by wywalczyć sobie miejsce w podstawowej jedenastce. Na tym najpierw chcę się skupić.

Uważasz, że masz szansę na grę w niedzielnym meczu przeciw Sevilli?
Z tego, co wiem, to trener chce, bym wystąpił.

Co takiego mają w sobie holenderscy piłkarze, czego nie mają inni, że Real Madryt tak chętnie po nich sięga?
Nie jestem osobą, która powinna odpowiadać na takie pytania. Trzeba zapytać o to tego, który ich zatrudnia. Naprawdę nie mam pojęcia, co takiego mają Holendrzy, czym nie dysponują inni.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!