Menu
/ realmadrid.com

Schuster: Zawsze chcemy wygrywać

Pomeczowy wywiad ze szkoleniowcem Królewskich

Poprosił pan o to, aby Baptista pozostał w klubie?
To nie czas, aby o cokolwiek prosić. Będziemy szukać najlepszego rozwiązania dla wszystkich. Jeśli dla drużyny byłoby lepsze jego pozostanie, to tak się stanie. Nie będzie żadnych problemów związanych z tą sytuacją.

Zaledwie 7.000 ludzi przyszło na stadion, aby obejrzeć mecz Realu Madryt.
To nie jest żaden problem. W tym regionie rzadko jest gorąco, dlatego ludzie korzystają z okazji i spędzają czas na plażach. To coś normalnego. W tym okresie nikomu nie chce się chodzić na stadiony, aby oglądać tego typu spotkania. Z całym szacunkiem, ale rywal nie był jakimś sławnym klubem, dlatego nikt nie miał zamiaru tracić pieniędzy. To jest problem wszystkich, nie tylko Realu Madryt.

Jak pan oceni grę swojego zespołu?
Kontrolowaliśmy przebieg meczu i stwarzaliśmy sobie wiele sytuacji podbramkowych. Jeśli byśmy bardziej przycisnęli w drugiej połowie, to z pewnością przyszłyby bramki. Takie pojedynki to coś normalnego podczas okresu przygotowawczego. Tutaj cały czas trzeba się polepszać. Drużyna czuje się lepiej, kiedy jest przy piłce. Właśnie do tego dążyliśmy.

Może taki słaby rezultat jest sprowokowany tym, że piłkarze myślą już o sobocie?
Zawsze chcemy wygrywać, ale oczywiście priorytetem jest sobota.

Co pan sądzi na temat Deportivo La Coruńa?
Tak, jak zawsze mają młodą drużynę z kilkoma weteranami i nowym trenerem. Zawodnicy będą dawać z siebie wszystko, aby wywalczyć sobie miejsce w składzie. To jest bardzo ważne. W moim zespole jest podobnie.

Może pan podać jakieś konkrety?
Na razie nie.

A dzisiejszy przeciwnik?
Po prostu kolejna drużyna, która pomogła nam zweryfikować nasze dotychczasowe treningi i przygotowania. Bronili się i liczyli na kontry. Czekali tylko na nasze błędy. Jeśli bramka padłaby wcześniej, to po meczu widniałby całkiem inny wynik.

Jednym z zawodników, którzy wywalczyli sobie miejsce w składzie, jest z pewnością Guti.
Jestem z niego zadowolony. Bardzo ciężko i dobrze pracuje podczas treningów i meczów. Będzie dla nas ważnym ogniwem.

Real Madryt pozyska kogoś w tym tygodniu?
Nie musimy się śpieszyć. Zobaczymy, czy uda nam się ściągnąć tych zawodników, których potrzebujemy. Transfery nie są tylko po to, aby były. Trzeba kupować z głową tych piłkarzy, którzy są w stanie nam pomóc. Nie przeszkadza mi to, czy do zakupu dojdzie wcześniej czy później. Sezon zaczyna się 26 sierpnia, mamy jeszcze czas.

Jakieś konkrety?
Nie chcę podawać konkretnych nazwisk, ponieważ później prasa wkłada mi w usta słowa, których nie wypowiedziałem. O transferach trzeba rozmawiać tylko z dyrektorem do spraw sportowych.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!