Real Madryt pozyskał ze Śląska Wrocław 19-letnią bramkarkę, Hannę Wieczerzak. O transferze poinformował klub ze stolicy Dolnego Śląska za pośrednictwem swojej oficjalnej strony. W komunikacie czytamy:
Utalentowana bramkarka WKS-u zamienia wrocławski klub na… hiszpański Real Madryt. 19-latka reprezentowała trójkolorowe barwy przez ostatnie pięć sezonów.
Hanna Wieczerzak dołączyła do Śląska w 2021 roku. Szybko przechodziła kolejne szczeble w Akademii i równie prędko zadebiutowała w seniorskiej piłce. Pierwszy raz weszła między słupki WKS-u w ekstraligowym meczu we wrześniu 2023 roku w starciu z Medykiem Konin. Przez pierwszą połowę ostatniego sezonu młoda bramkarka leczyła kontuzję, ale wiosną na dobre wróciła do gry. Łącznie w zielono-biało-czerwonych barwach wystąpiła 29 razy. W międzyczasie regularnie grała także w młodzieżowych reprezentacjach Polski.
Teraz na zawodniczkę czeka nowe wyzwanie. Opuszcza Wrocław, aby zasilić szeregi hiszpańskiego Realu Madryt.
Haniu, dziękujemy i trzymamy kciuki!
Jak informuje agencja zawodniczki, 11 - Football Players, Hanna Wieczerzak związała się z Królewskimi 3-letnim kontraktem. Bramkarka ma grać w drużynie rezerw, występującej na co dzień w Primera Federación Femenina, czyli na zapleczu Ligi F.
Komentarze (15)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj się