REKLAMA
REKLAMA

Daily Mail: Guardiola po sezonie odejdzie z City

Angielska gazeta twierdzi, że Pep Guardiola po niedzielnym meczu z Aston Villą ma zakończyć dziesięcioletnią kadencję w Manchesterze City, choć wciąż obowiązuje go jeszcze rok kontraktu. Katalończyk zdobył na Etihad 20 trofeów, w tym sześć mistrzostw Anglii, cztery tytuły z rzędu i pierwszą w historii klubu Ligę Mistrzów, czyniąc City jedną z największych sił światowego futbolu. Był też wielkim rywalem Królewskich w ostatnich latach w Lidze Mistrzów.

REKLAMA
REKLAMA
Daily Mail: Guardiola po sezonie odejdzie z City
Pep Guardiola w tegorocznym meczu z Realem Madryt. (fot. Getty Images)

Daily Mail w swojej informacji podaje, że:

REKLAMA
REKLAMA

Pep Guardiola, jeden z najwybitniejszych trenerów w historii angielskiego futbolu, ustąpi ze stanowiska menedżera Manchesteru City po niedzielnym, ostatnim meczu sezonu Premier League przeciwko Aston Villi. Guardiola zakończy dziesięć magicznych lat na Etihad, podczas których zdobył 20 trofeów i uczynił City jednym z czołowych klubów świata. 55-latek poprowadził City do sześciu tytułów mistrzowskich, w tym bezprecedensowych 4 z rzędu, oraz doprowadził klub do pierwszego triumfu w Lidze Mistrzów.

Uważa się, że City zaczęło informować swoich partnerów sponsorskich, że ogłoszenie jest bliskie. Ta wiadomość była też tajemnicą poliszynela wśród części osób z otoczenia Guardioli. Oczekuje się, że informacja zostanie potwierdzona w niedzielę, by niesamowity wpływ Guardioli na angielski futbol mógł zostać uczczony podczas poniedziałkowej parady City z odkrytym autobusem. Mówi się, że przygotowania do parady rozpoczną się o 16:00 w manchesterskiej Northern Quarter, a godzinę później zakończą się na scenie pod trybuną Colina Bella na Etihad Stadium.

Odejście Guardioli tego lata było przedmiotem plotek od kilku miesięcy, gdy stało się jasne, że Katalończyk rozważa zakończenie swoich rządów w City. Ma jeszcze rok kontraktu, do którego nieustannie się odnosił, i możliwe, że pozostanie w klubie w jakiejś roli. Głównymi kandydatami do zastąpienia go są Enzo Maresca, były menedżer Chelsea, oraz Vincent Kompany, szkoleniowiec Bayernu Monachium.

Inne ważne źródła potwierdzają tę informację i dodają swoje wiadomości, że następcą Guardioli w City będzie najpewniej Enzo Maresca.

Real Madryt to 4. rywal pod względem rozegranych meczów w karierze trenerskiej Guardioli, pozostając tylko za Arsenalem, Chelsea i Manchesterem United. Ogólny bilans Katalończyka przeciwko Królewskim (licząc też Barcelonę i Bayern) to 14 zwycięstw, 6 remisów i 10 porażek. W samym Manchesterze City jest to 5 zwycięstw, 2 remisy i 6 porażek.

Ostatnie aktualności

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (27)

REKLAMA