Advertisement
Menu
/ realmadrid.com

Kadra na Superpuchar Hiszpanii

Xabi Alonso nie będzie mógł liczyć na trzech zawodników pierwszego zespołu podczas spotkań w Arabii Saudyjskiej. Bask powołał 24 piłkarzy.

Foto: Kadra na Superpuchar Hiszpanii
Trent Alexander-Arnold. (fot. Getty Images)

Xabi Alonso ogłosił już nazwiska zawodników, którzy udadzą się już dzisiaj w podróż do Dżuddy, gdzie w tym tygodniu rozgrywany będzie Superpuchar Hiszpanii. Baskijki szkoleniowiec nie może liczyć na trzech piłkarzy pierwszego zespołu, których na pewno nie zobaczymy ani w półfinale, ani w ewentualnym finale turnieju w Arabii Saudyjskiej.

Na liście powołanych znalazł się przede wszystkim Trent Alexander-Arnold, który 3 grudnia doznał kontuzji mięśnia prostego uda w lewej nodze. Anglik raczej nie będzie mógł jeszcze zagrać w czwartek przeciwko Atlético Madryt, ale jego występ w ewentualnym finale przeciwko Barcelonie lub Athletikowi nie jest wykluczony. W kadrze figuruje również Dean Huijsen. Hiszpan przegapił pierwsze tegoroczne spotkanie z Betisem z powodu przeciążenia mięśniowego, ale w tym tygodniu trenował już z zespołem na pełnych obrotach.

Do Arabii Saudyjskiej nie uda się za to Kylian Mbappé, u którego 31 grudnia zdiagnozowano skręcenie kolana i sztab szkoleniowy postanowił nie podejmować zbędnego ryzyka. W Madrycie zostaje również Éder Militão, który 7 grudnia naderwał mięsień dwugłowy w lewym udzie z uszkodzeniem ścięgna. W turnieju nie weźmie też udziału Brahim Díaz, który przebywa razem ze swoją reprezentacją na Pucharze Narodów Afryki.

Zawodnikami powołanymi ze szkółki są 20-letni bramkarz Fran González, 21-letni obrońca David Jiménez i 18-letni pomocnik Thiago Pitarch.

KADRA NA SUPERPUCHAR HISZPANII
Bramkarze: Courtois, Łunin i Fran González
Obrońcy: Carvajal, Alaba, Trent, Asencio, Carreras, Fran García, Rüdiger, Mendy, Huijsen i David Jiménez
Pomocnicy: Bellingham, Camavinga, Valverde, Tchouaméni, Arda Güler, Ceballos i Thiago
Napastnicy: Vinícius, Rodrygo, Gonzalo i Mastantuono

NIEOBECNI
Kontuzje:
Militão i Mbappé
Puchar Narodów Afryki: Brahim

* * *

Wszystkie mecze Superpucharu Hiszpanii będzie można oglądać na kanale Eleven Sports 1.


Pobierz aplikację Superscore i zanurz się w statystykach Królewskich. [współpraca]

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!